Brakujące opcje w ustawieniach po aktualizacji do 18.04.1 LTS

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Cienszki
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2018, 23:57
Architektura: x86_64
Kontakt:

Brakujące opcje w ustawieniach po aktualizacji do 18.04.1 LTS

Post autor: Cienszki »

Po aktualizacji zniknęły ustawione przeze mnie skróty klawiszowe, workspace'y, motywy graficzne, dodatkowo nie moge juz korzystac z unity-tweak-tool a polowa ciekawych opcji w ustawieniach znikneła, wygląda teraz jak ustawienia w iPhone :P

To tylko u mnie taki problem czy to aktualizacja taka tragiczna ?
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Brakujące opcje w ustawieniach po aktualizacji do 18.04.1 LTS

Post autor: Tomfoc »

Nigdy nie aktualizuję starszej wersji systemu do nowszej. Pierwszy powód jest taki, że aktualizacja trwa znacznie dłużej niż świeża instalacja. Drugi jest taki, że bardzo często po aktualizacji ludzie mają problemy ze stabilnością systemu, ustawieniami itp. Napisz z jakiej wersji aktualizowałeś, jakie było poprzednie środowisko graficzne a jakie jest teraz. Nie mam doświadczenia z aktualizacją, ale jeżeli teraz masz środowisko Gnome, to używanie programu unity-tweak-tool jest niewskazane, bo służy on do modyfikacji środowiska Unity. Zainstaluj program gnome-tweak-tool.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości