Microsoft Office 2007-Pytania o program Word w Ubuntu 11.04

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
Marcin84
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2011, 20:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Microsoft Office 2007-Pytania o program Word w Ubuntu 11.04

Post autor: Marcin84 »

Jest to pakiet biurowy, więc wydaje mi się, że zamieszczam temat w dobrym dziale. Mam kilka pytań odnośnie części składowej Office 2007,konkretnie Word, na które nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi. Mam, więc nadzieje, że uzyskam je tutaj.

Nie będę się pytał jak go zainstalować, ponieważ pełno jest poradników na youtube.

Poniżej podaje moje pytania:

1. Czy Word zainstalowany w Ubuntu lub innej dystrybucji Linux posiada wszystkie czcionki - to znaczy czy działają tak jak w Windowsie ?

2. Jak wygląda sprawa z wykrywaniem drukarki ? Czy używając Worda w Linux Word wykryje drukarkę ?

3. Czy działają wszystkie funkcje Worda tak jak w Windows ?

4. Może coś nie działa jak tak to, co?
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, 17:13 przez Marcin84, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Microsoft Office WORD

Post autor: Knopper90 »

1. Działają wszyskie czcionki jakie są w Ubuntu. Te z windowsa musisz sobie zainstalować przez terminal. W google jest napisane jak.
2. Ms word obsługuje te drukarki, które obsługuje Ubuntu ponieważ podejrzewam że do instalacji pakietu MS Office użyjesz WINE albo crossovera a te są tak jakby łącznikiem: program z windowsa > ubuntu.
3. Tak wszystkie działają. Ja nie zauważyłem, żeby coś nie działało ale używam MS OFFICE 2003 i kiedys próbowałem MS OFFICE 2007 i nie było problemu.
4. Jedynie co działa z pakietu MS Office to na 100 %: WORD, EXCEL, POWERPOINT. NIe sprawdzałem: OUTLOOK, BINDER i reszta
Nie działa w 100%: ACCESS
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Marcin84
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2011, 20:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Microsoft Office WORD

Post autor: Marcin84 »

Knopper90 pisze: 2. Ms word obsługuje te drukarki, które obsługuje Ubuntu ponieważ podejrzewam że do instalacji pakietu MS Office użyjesz WINE albo crossovera a te są tak jakby łącznikiem: program z windowsa > ubuntu.
2---> czyli działa bez problemu ? Nawet instalując przez Play On Linux ?
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Microsoft Office WORD

Post autor: Knopper90 »

POL czyli Play on linux jest programem, który pomaga ci zainstalować programy skompilowane ( czyli napisane) na Windowsa w właśnie WINE. Sam go używam do instalowania właśnie MS OFFICE, AutoCAD czy CATIA. Nie pamiętam tylko czy trzeba zainstalować WINE przed POL czy już POL sam ściagnie odpowiednią wersję do WINE. To już musisz sam sprawdzić. Nie będzie problemów z drukowaniem jeśli ubuntu widzi i instaluje daną drukarkę. Najlepiej uruchomić open/libre office i zrobić wydruk testowy. Jak pójdzie to i na MS OFFICE pójdzie :D
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Microsoft Office WORD

Post autor: igotit4free »

Marcin84 pisze: 2---> czyli działa bez problemu ? Nawet instalując przez Play On Linux ?
Zmień tytuł i opis, bo na razie nic nie wynika z Twojego pytania ... o którą wersję Worda pytasz? Bo może być różnie z różnymi.
BTW MS Word jest edytorem tekstowym, a nie pakietem biurowym.
W kwestii drukarki to samo ... jaki konkretnie model? Przecież to nie Word uruchamia i obsługuje drukarkę, tylko konkretny system za pośrednictwem odpowiedniego sterownika.
Jeśli Ubuntu wykryje i obsłuży drukarkę, to będzie ona wykorzystywana poprzez WINE, jak nie to nie i Word nie ma nic do tego.

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEMTytuł tematu zmienisz edytując pierwszy postW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Opis problemu jest niewystarczający bądź sens istnienia tematu jest znikomyW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Marcin84
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2011, 20:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Microsoft Office WORD

Post autor: Marcin84 »

igotit4free pisze:
Marcin84 pisze: 2---> czyli działa bez problemu? Nawet instalując przez Play On Linux ?
Zmień tytuł i opis, bo na razie nic nie wynika z Twojego pytania... o którą wersję Worda pytasz? Bo może być różnie z różnymi.
BTW MS Word jest edytorem tekstowym, a nie pakietem biurowym.
W kwestii drukarki to samo ... jaki konkretnie model? Przecież to nie Word uruchamia i obsługuje drukarkę, tylko konkretny system za pośrednictwem odpowiedniego sterownika.
Jeśli Ubuntu wykryje i obsłuży drukarkę, to będzie ona wykorzystywana poprzez WINE, jak nie to nie i Word nie ma nic do tego.

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEMTytuł tematu zmienisz edytując pierwszy postW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Opis problemu jest niewystarczający bądź sens istnienia tematu jest znikomyW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Tak, ale edytor uruchamiany jest przez Wine, więc nie jestem pewien czy drukarka będzie widoczna w Wordzie. System wykryje, bo mam HP , ale czy będzie dostępna w opcjach Worda uruchomionego w systemie innym niż Windows
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Microsoft Office 2007-Pytania o program Word w Ubuntu 11.04

Post autor: igotit4free »

WINE potrafi obsłużyć urządzenia widziane przez system, więc jeśli Ubuntu "widzi" drukarkę, to aplikacja via WINE też ją zobaczy.
Inna byłaby sytuacja, gdybyś miał urządzenie nieobsługiwane przez Ubuntu ... windowsowego sterownika urządzenia nie można zainstalować przez WINE.
HP mówisz? No to się wysiliłeś ... to tak jakbyś powiedział, że jeździsz Fiatem, a modeli jest ze dwadzieścia. :rotfl:
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Microsoft Office 2007-Pytania o program Word w Ubuntu 11.04

Post autor: Knopper90 »

Nie za bardzo rozumiem stwierdzenia że HP to od razu wykryje? Ja mam HP PJ1005 ( laserowa) i mi nie wykrywa ale bez tego sobie daje radę.
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Awatar użytkownika
templer
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2012, 18:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Koblenz

Re: Microsoft Office 2007-Pytania o program Word w Ubuntu 11.04

Post autor: templer »

Office przez Wine owszem działa, ale i tak od razu czuć że jest niechcianym gościem na Ubuntu. Zmienia czcionki otwieranych plików, praktycznie zawsze coś miesza gdy otwierane doc/docx zawierają tabele. Otwierając pliki program wysypuje się przy wykresach gubi legendy i nazwy bądź losowo coś innego wykrzacza, to praktycznie standard. Poza tym tworząc wykres w przykładowo 8 seriach po 500 pomiarów dosłownie NIE DA się pracować i najprostsza czynność stwarza problemy, podczas gdy LibreOffice sobie lekko z tym radzi. Tyle z odczuć M$ Office przez Wine. Podstawowe rzeczy się na tym zrobi ale zbyt wiele się z tego nie wyciśnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości