LeftHand - instalacja - Brak ikony uruchomienia

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
gorg81
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2012, 08:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

LeftHand - instalacja - Brak ikony uruchomienia

Post autor: gorg81 »

Panowie napotkałem dziś dziwny problem jak dla mnie. Próbowałem dziś instalować LeftHand-a, ale niestety po poprawnej instalacji niestety nie umiem uruchomić programu.
Program pobrałem z strony LeftHand, konkretnie wersję dla małych Firm, tą : LHSM-adv-1.8.2-linux-installer.bin . Instalacja zgodnie z instrukcją, nadaję prawa wykonywania, potem terminal:

Kod: Zaznacz cały

sudo su
hasełko, jest prawo root-a. Następnie przenoszę do terminala, instalacja , instalacja FB i wsio jest OK, instalacja przechodzi poprawnie i kicha, nie ma ikony uruchomienia ??.

Oczywiście dodatkowe biblioteki zainstalowane: libstdc++5

Nie wiem czemu ale teraz po ponownej instalacji dostaję komunikat

Kod: Zaznacz cały

(main.tcl:9039): Gtk-WARNING **: Failed to load type module: (null)
Co robię źle ?? bo zakładam że Ja coś robię źle ;)
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: LeftHand - instalacja - Brak ikony uruchomienia

Post autor: Jusko »

Skrypt do uruchomienia jest w folderze z programem. Sam przerabiałem niedawno Małą Firmę i mogę powiedzieć tylko tyle, że...wszystko działa :) Gdybyś miał jakieś inne problemy techniczne, polecam skontaktować się z pomocą techniczną LeftHandu - odpisują w miarę sprawnie, a to właśnie oni będą najlepiej znali komplikacje w użytkowaniu ich oprogramowania. Wprawdzie z cztery-pięć rzeczy w tej aplikacji bym zmienił - wszedł w nową wersję Qt, zmienił domyślną czcionkę aby nie sypała kwardatami i krzakami w znakach diakrytycznych (domyślna tak robi), poprawił jakąś tam literówkę i długość buttona (gdzieś tam było więcej tekstu niż przycisku), a na końcu poprawił nieco intuicyjność. Niemniej nie są oni Comarchem a mniejszą firmą zapewne, toteż mogę im to wybaczyć bo wiem z doświadczenia jak w małych firmach jest z produkcją softu. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to najlepszy, a przede wszystkim kompletny pakiet do prowadzenia firmy na Linuksie.
gorg81
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2012, 08:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: LeftHand - instalacja - Brak ikony uruchomienia

Post autor: gorg81 »

No tak ale z tego pisze w instrukcji powinna się pojawić "rączka", co ważniejsze po poprawnej instalacji niema nawet opcji wystartowania z terminala. Nic posłucham twej rady i napiszę do nich, zobaczymy co z tego będzie.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit:
Miałeś rację bardzo szybko odpisali, i to już jest bardzo duży +++++ przy decyzji na dany system sprzedaży.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: LeftHand - instalacja - Brak ikony uruchomienia

Post autor: Jusko »

Z tego co pamiętam, w instrukcji używali bodaj środowiska KDE3 - teraz są czasy KDE4. Pamiętam, że sam sobie musiałem tworzyć aktywator do uruchomienia. Niemniej brak ikony z automatu to nie problem, zawsze można stworzyć ręcznie :) Skrypt uruchamiający aplikację jest w folderze programu (nie pamiętam tylko nazwy). Niemniej wszystko to już pewnie wiesz, skoro napisałeś do helpdesku :) Jeśli chcesz prowadzić firmę na Linuksie, to w zasadzie nie masz zbyt dużego wyjścia niż LeftHand z polskiego softu. Plusem jest, że licencja umożliwia posiadanie pakietu na Windows i Linuksa, więc masz tak naprawdę dwie wersje w cenie jednej (chyba, że od grudnia coś się zmieniło, bo wtedy testowałem Małą Firmę). W zasadzie to ciężko mi pomyśleć co byłoby, gdyby nie było linuksowego pakietu tej firmy (pomniejsze programiki jakieś są, ale musiałbyś ich mieć z 10 różnych każdy od czegoś innego, a LH to jeden, kompletny program) :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości