program do wystawiania faktur na Ubuntu

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2025
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: program do wystawiania faktur na Ubuntu

Post autor: kobrawerde »

Można jeszcze wypróbować program pyfaktury ... sory ale mnie nie potrzebny nie posiadam firmy i nie wystawiam faktur :-)
ale można sprawdzić z ciekawości . Na moim Lubuntu 17.04 uruchamia się bez problemu:
https://sourceforge.net/projects/pyfakt ... p_redirect
Ale czy będzie działał poprawnie to już trzeba dokładnie posprawdzać ...z opisu wynika iż jest na licencji GPL rok : 2009-2017
jakby nowy ?
..."Program do tworzenia faktur VAT. Działa w systemie Linux i Windows, program został napisany w pythonie, korzysta z biblioteki GTK+"...

Ps. tu ktoś opisał iż ma mały błąd ale poza tym działa OK ?
znalazłem literówkę w pliku odpowiedzialnym za zapis produktu do bazy danych pyfaktury nie działa przycisk "zaps produktu" poprawić w katalog /fk/dlgs.py jest: (model, iter) = trees.get_selected() powinno być: (model, itr) = trees.get_selected()
krzynycz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2010, 14:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: program do wystawiania faktur na Ubuntu

Post autor: krzynycz »

jacekalex pisze: 29 gru 2017, 10:35 Jest już wersja na Linuxa, u mnie wersja 64 bit się wywala przy uruchomieniu:
https://s18.postimg.org/z2vk9zjqx/jpk.png
To nie jest wersja e-mikorfirmy na Linuxa tylko Klienta JPK 2.0.

Co do Klienta JPK to u mnie działa bez problemów. Natomiast e-mikrofirma jest narazie mało przydatna nawet w wersji windowsowej. Generalnie nie ma tam kartoteki klientów i towarów, co oznacza, że trzeba wklepać z palca za każdynm razem nip, nazwę i adres, podobnie z towarami. Generalnie - narazie kicha, trzeba będzie nad tym popracować :)

Pierwsza sprawa to odpalenie wersji windowsowej na Linuksie, kolejna to zmodowanie tego dziadostwa (jak Minecraft'a) i dodanie obsługi kartotek towarowych i kontrahentów. Zamiast modowania można wymyślić jakąś inną mniej inwazyjną metodę wpisywania danych kontrahenta i towaru. Przykładowo, zautomatyzowanie wpisywania danych do obecnej formatki (takie rozbudowane kopiuj->wklej) lub aktualizacja danych bezpośrednio w bazie danych zewnętrznym programem.

Czy jest ktoś zainteresowany?
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: program do wystawiania faktur na Ubuntu

Post autor: jacekalex »

Jaka tam jest dokładnie baza Sqlite, MDB czy coś innego?
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
krzynycz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2010, 14:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: program do wystawiania faktur na Ubuntu

Post autor: krzynycz »

jacekalex pisze: 30 gru 2017, 07:36 Jaka tam jest dokładnie baza Sqlite, MDB czy coś innego?
SQLite.

Zerknąłem do środka bazy, wygląda to tak, jak rozkopany plac budowy. Ciekawe, że Ministerstwo Finansów dopiero teraz, w ostatniej chwli, wypycha taki półprodukt.
krzynycz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2010, 14:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: program do wystawiania faktur na Ubuntu

Post autor: krzynycz »

Otrzymałem dwie informacje z Centrum Pomocy Technicznej Portalu Podatkowego, dotyczące rozwoju e-mikorfirmy. Jedna jest zła, druga dobra.

Po pierwsze, nie planują wersji innej niż na Windows 7 lub nowsze. Po drugie, udostępniona przez Ministerstwo Finansów aplikacja e-mikrofirma w obecnej chwili posiada jedynie podstawowe funkcjonalności, które będą podlegały modyfikacjom i rozbudowie. Funkcjonalność słowników kontrahentów i towarów zostanie dodana na przełomie stycznia i lutego 2018 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości