Gnome Commander - przyciski lokalizacji

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
crimson
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2008, 17:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Gnome Commander - przyciski lokalizacji

Post autor: crimson »

Cześć,
Niedawno przesiadłem się z Xubuntu 12.04.04 na 16.04. W 12.04 do zarządzania plikami i katalogami używałem Gnome Commander, gdzie nad obydwoma panelami miałem przyciski HOME, SMB, partycji NTFS oraz po zamontowaniu np. napędu USB pojawiał się przycisk do tego napędu. W wersji 16.04 są jedynie przyciski Home oraz SMB, które są nie aktywne -> klikanie w nie, nie przenosi pod domyśle lokalizacje. W opcjach GC można dodawać urządzenia, ale jest to rozwiązanie połowiczne. Ustawiając nawet przycisk do USB, będzie on zawsze widoczny, również po odłączeniu pendriva. W Xubuntu 12.04 nie musiałem tam nic dodawać, przyciski były z automatu.

Jak zmusić Gnome Commandera, aby pojawiły się przyciski do partycji windows oraz po zamontowaniu np. urządzenia USB automatycznie pojawiał się przycisk do tego urządzenia?

Załączam zrzut ekranu, z zaznaczonym obszarem, o który mi chodzi.

Będę wdzięczy za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam
Załączniki
gc-buttons.jpg
(187.44 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
kszyhus
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1098
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego

Re: Gnome Commander - przyciski lokalizacji

Post autor: kszyhus »

Też mam zainstalowanego Gnome Commander, też tak mam jak piszesz, ale tego nawet nie zauważyłem, bo rzadko go używam.
Służy mi przede wszystkim do [Zaawansowana zmiana nazwy].
:clap: PC: Gigabyte H270-HD3 *** Intel i7 7700 *** 32GB RAM
Laptop: Dell Vostro 3590 *** Intel i5-10210U *** 16GB RAM
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Gnome Commander - przyciski lokalizacji

Post autor: Tomfoc »

Zainstalowałem na chwilę ten program i zauważyłem, że w Ustawienia->Opcje->Urządzenia można dodać każdą partycję znajdującą się na dysku. Jako "Alias" wybrać można nazwę z jaką urządzenie będzie wyświetlane, jako "Urządzenie" daje się np. /dev/sda2, jako "Miejsce montowania" faktyczne miejsce montowania. Nawet ikonę można sobie wybrać. Nie wiem czy o to chodzi autorowi tego tematu.
crimson
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2008, 17:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Gnome Commander - przyciski lokalizacji

Post autor: crimson »

Tak, jak napisałem w pierwszym poście, wiem o tym rozwiązaniu, ale jest to rozwiązanie, które mnie nie satysfakcjonuje. Po podłączeniu np. pendriva, w poprzedniej wersji przycisk pojawiał się automatycznie, w nowej muszę dodać urządzenie i przycisk jest, ale po odłączeniu napędu USB nie znika.
Inną kwestią jest też to, że przyciski HOME i SMB nie działają. Zaczynają spełniać swoje funkcje dopiero w momencie, gdy dodam urządzenie/partycję NTFS - pojawia się przycisk i przełączę się na dodane urządzenie. Dopiero w takiej sytuacji przyciskiem HOME mogę wrócić do katalogu domowego, co jest uciążliwe, ponieważ operację tą trzeba powtarzać za każdym razem, tak po wejściu do podfolderu w HOME jak i po ponownym uruchomieniu GC.

Tak więc dziękuję za chęć pomocy, ale moje pytanie uważam za wciąż otwarte. Może jakieś inne sugestie, może należy do systemu dograć jakąś paczkę, o której nie wiem?

Dzięki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ffatman
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 182
Rejestracja: 20 sie 2007, 07:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Gnome Commander - przyciski lokalizacji

Post autor: ffatman »

Twoje obserwacje sugerują, że tak ma być. Devowie Gnoma czasami mają dziwne jedynie słuszne pomysły na UI, zaskakujące dla tych, którzy używali programów wcześniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości