Fonty MS się nie zainstalowały , Lubuntu 16.04 64 bity

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
jazz70
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 21 lip 2008, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 6.10
Środowisko graficzne: GNOME

Fonty MS się nie zainstalowały , Lubuntu 16.04 64 bity

Post autor: jazz70 »

świeża instalacja Lubuntu 16.04 (obraz z poprawkami -1 na końcu) wersja 64 bity. Zainstalowałem pakiet restricted (?) w którym jest ttf-msfonts-installer (nie pamiętam nazwy, może być lekko inna niż napisałem) , instaler się uruchomił, zaakceptowałem licencję, ale instaler nie dokończył instalacji i zgłosił błąd że nie może ściągnąć plików. Kiedy jeszcze raz uruchamiam instalator, to widać, że licencja została zaakceptowana. W LibreOffice nie widać fontów MS.

Na forum jest podobny wątek z 2013 roku, viewtopic.php?f=134&t=165721&p=945282&h ... 3w#p945282
czy ktoś miał podobny problem ? czy to jest spowodowane tylko chwilową przerwą serwera ? co robić czekać i spróbować ściągnąć póżniej ?
Awatar użytkownika
yacup
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 336
Rejestracja: 11 maja 2007, 11:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Fonty MS się nie zainstalowały , Lubuntu 16.04 64 bity

Post autor: yacup »

Z tego co widzę w czasie instalacji nie dociąga czcionki Andale.
Nie ma pliku na serwerze i tyle.
Taka propozycja
Ściągnij te czcionki, które ci są potrzebne w plikach .ttf np. Calibri.ttf i je po prostu wklej do katalogu /home/"nazwa_usera"/.fonts. Powinny być widoczne w przeglądarce czcionek i innych programach.
Do wyszukania czcionek użyj wujka Google
a ja mam takiego komputera, że jest taki czarno-srebrny; a na dole są takie różne przyciski coś tak jakby z literami a na górze jest taki telewizor i na nim się wyświetlają różne obrazki, i można go tak jak zeszyt złożyć (albo książkę)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości