Adobe Reader XI na Ubuntu - list otwarty

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
Enzoo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2017, 22:52
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Adobe Reader XI na Ubuntu - list otwarty

Post autor: Enzoo »

Witam wszystkich serdecznie!

W grudniu 2015 roku przesiadłem się z Win7 na Mint-a Xfce. Z przesiadki jest generalnie zadowolony, na nowym systemie odczuwam jednak brak 2 programów: Corel Draw oraz Adobe Reader XI (PIT-y żona wypełnia w pracy pod Win).
Z pierwszym programem nie mam aż takiego problemu, gdyż w pracy mam Win10 i tam używam Corela. Natomiast jeśli chodzi o AR, którego używam w domu, to ostatnia natywna wersja jest z 2013 r. (AR 9.5.5) i przydałoby się ponegocjować z firmą Adobe o jakąś adaptację wersji XI Readera dla naszego systemu. Wystarczy jedna wersja językowa - angielska. Jestem ciekawy czy pod Linuksem tylko ja odczuwam brak Adobe Readera?

Na Xfce jako domyślny program do czytania plików PDF zainstalowany jest Xreader 1.2.2. Program radzi sobie z jakością wyświetlanych czcionek moim zdaniem lepiej niż np. Foxit Reader, ale niestety gorzej niż Adobe Reader. Można zapewne dalej rozwijać Xreadera, ale pytanie czy nie lepiej oddać palmę pierwszeństwa odnośnie PDF twórcy tego formatu i spróbować porozumieć się z Adobe?
Jeśli odpowiedzią Adobe na taki apel byłby Adober Reader DC dla Linuxa, to w takim przypadku lepiej będzie dalej rozwijać Xreadera.

W każdym razie mam nadzieję, że nie zostaniemy pod Ubuntu/Mint bez dobrego programu do przeglądania dokumentów PDF. Wszakże czytanie plików PDF zapewne jeszcze długo będzie należało do podstawowych czynności na PC.

Z góry dziękuję za komentarze.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Adobe Reader XI na Ubuntu - list otwarty

Post autor: enedil »

Szczerze mówiąc zapotrzebowania chyba zbyt wielkiego nie ma, gdyż Evince powinien dawać sobie radę z wypełnianiem formularzy PDF.

http://packages.ubuntu.com/xenial/evince
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości