Libreoffice 5.3 wyłączył się nagle i nie chce się uruchomić

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
kurzy
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 03 kwie 2008, 13:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME

Libreoffice 5.3 wyłączył się nagle i nie chce się uruchomić

Post autor: kurzy »

Witam,
ogromna prośba o pomoc. Pracuję na Libreoffice + Zotero (menedżer bibliografii). Od pewnego czasu miałem problem, który polegał na tym, że przy edycji przypisów w tekście wstawianych przy pomocy wtyczki Zotero Writer wyłączał się nagle i jedynym sposobem ponownego uruchomienia edytora tekstu było ponowne uruchomienie komputera - zupełnie na nic nie reagował. Dzisiaj było podobnie, writer padł, uruchomiłem system, ale nie mogę już zupełnie uruchomić Libreoffice. Wyskakuje okienko o następującej treści:
Uruchomienie aplikacji nie jest możliwe.
[context="shared"] caught unexpected com.sun.star.ucb.InteractiveAugmentedIOException: a folder could not be created

I teraz pytanie: co mogę zrobić? Usunąć Libreoffice i zainstalować jeszcze raz? Jeśli tak, to jak to zrobić - próbowałem zgodnie z podpowiedziami z sieci, ale nic nie pomaga. Czy ktoś mógłby mi pomóc - pokierować, krok po kroku wyjaśnić, co mam zrobić?
Sprawa bardzo pilna - na gwałt muszę oddać pewną pracę, której bez edytora tekstu (połączonego z Zotero) nie skończę.

Mam Ubuntu 16.04, trochę chyba "za ciężkie" już dla mojego komputera, który zdecydowanie męczy się przy codziennym używaniu.
Dell Vostro 3750
Procesor: Intel® Core™ i3-2350M CPU @ 2.30GHz × 4
Grafika: Intel® Sandybridge Mobile x86/MMX/SSE2
Pamięć: 3,8 GiB
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Libreoffice 5.3 wyłączył się nagle i nie chce się uruchomić

Post autor: mario_7 »

Sprawdź czy na sesji gościa zadziała.

Ponadto jakiś katalog nie może zostać utworzony... ciężko powiedzieć jaki...
Tutaj kilka podpowiedzi: https://wiki.documentfoundation.org/UserProfile
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości