Mikrofon w kamerze Creative VF0470

Grafika, film, dźwięk.
widex
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Brodnica

Mikrofon w kamerze Creative VF0470

Post autor: widex »

Witam wszystkich,
Mam problem dotyczący kamery internetowej Creative VF0470. Konkretniej z mikrofonem w tej kamerce. Problem nie byłby taki dotkliwy w 10.04, jednak w 10.10 jest już bardziej dotkliwy. Dźwięk z kamerki był zdeformowany. Wystarczyło na chwilę uruchomić mplayer z widokiem kamerki (uruchomic podgląd na Skype), aby głos i widok z kamery był dobry. Teraz jest sytuacja odwrotna. Uruchomienie kamerki powoduje, że głos zaczyna być zdeformowany, czyli de facto uniemożliwiając korzystanie z kamery.
Problem występuje na świeżej instalacji oraz aktualizacji z 10.04. Nie byłby to dla mnie problem palący, ale występuje również na innym komputerze.
Hobbystycznie zajmuje się pomocą wśród znajomych (wydaje mi się, że to dobry wkład w społeczność). Po awarii dysku u kuzynki (był 10.04), zainstalowałem 10.10. Wszystko działa wyśmienicie. W jej komputerze nie ma możliwości zastosowania mikrofonu, ponieważ gniazdo jest uszkodzone. Nie widzi mi się korzystanie z wynalazków typu karty USB za 5 zł z Allegro (chociaż podobno działają na aktualnej wersji jądra). Chyba, że polecicie :).

Przeszukałem wszystkie tematy, próbowałem również na własną rękę:
-starsza wersja Skype,
-instalacja starszego PulseAudio oraz libv4l (oba pakiety są w tych samych wersjach w Ubuntu 10.04 i 10.10)
- instalacja alsa eż nic nie daje

Znalazłem coś takiego: http://ubuntuforums.org/archive/index.p ... 44169.html

Dziękuję za czas poświęcony za pomoc,
Miłego dnia i czekam na propozycje.
newubuntuuser
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2006, 14:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Mikrofon w kamerze Creative VF0470

Post autor: newubuntuuser »

Mam ten sam problem, dokładnie rzecz biorąc dźwięk z mikrofonu jest spowolniony względem oryginalnego w taki sposób, że nie da się nic zrozumieć. Czy kolega rozwiązał problem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości