Luminance HDR-wielkość i rozszerzenie pliku wynikowego?

Grafika, film, dźwięk.
rakso70
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 03 lip 2009, 00:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Luminance HDR-wielkość i rozszerzenie pliku wynikowego?

Post autor: rakso70 »

Zacząłem się bawić nieco formatem HDR i to właśnie za pomocą programu Luminance HDR (najnowsza wersja). Jednak mam pewien kłopot. Otóż gdy próbuję zapisać plik wynikowy przykładowo w formacie tiiff i takie rozszerzenie wybieram z proponowanej przez ubuntowskie okienko listy, to i tak ostateczny plik zapisuje mi się jako "jpeg" z koszmarnie małym rozmiarem. Muszę nadpisywać "z palca" rozszerzenie "tiff". Jednak sądzę, że wówczas nie jest to już tiff 16-bitowy. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Mam też kolejne pytanie do tych forumowiczów, którzy używali, bądź używają Luminance. Jaką uzyskujecie wielkość pliku wynikowego w formacie tiff? Gdy łączę trzy NEF-y/RAW-y, każdy po około 6,5 Mb, to uzyskuję tiff-a o wielkości około 1,4 MG
Awatar użytkownika
Adlatus
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 856
Rejestracja: 29 sty 2007, 19:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Puszczykowo

Re: Luminance HDR-wielkość i rozszerzenie pliku wynikowego?

Post autor: Adlatus »

Wybierz maksymalną wielkość tak jak poniżej

Obrazek

i zapisz jako *.tiff dopisując z palca rozszerzenie na końcu pliku (wybierając z listy *.tiff ustawiasz tylko filtr plików).

PS oczywiście zapomniałem dopisać że zdjęcie będzie w ustawionej rozdzielczości po kliknięciu w klawisz 'Tonemap'.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości