Eos Camera Movie Recorder - Eos 450d, jak zainstalować i odpalić?

Grafika, film, dźwięk.
littleprince
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2013, 01:04

Eos Camera Movie Recorder - Eos 450d, jak zainstalować i odpalić?

Post autor: littleprince »

Witam!
Znalazłem ostatnio taki oto program: http://sourceforge.net/projects/eos-movrec/ umożliwiający za pomocą komputera nagrywanie filmów aparatom z funkcją live view nie posiadającym jednak opcji nagrywania filmów we własnym zakresie. Problem mój polega na tym iż nie umiem go odpalić na linuxie. Ściągnąłem wersje pod Windows, która na Windowsie śmiga, po istalacji Jej zaś przez Wine na linuxie, nie wykrywa mi aparatu. Próbuję więc z wersją z linku która działa również na linuxie (ponoć). Ponieważ jednak dopiero niedawno zacząłem z linuxem przygodę, gdy nie widzę pliku exe. Wszystko staje się dla mnie czarną magią.

W instrukcji instalacji w katalogu z programem czytam:

Kod: Zaznacz cały

Requirements
cmake-2.6.2
Qt 4.4
EDSDK-2.4 (for Windows)
libgphoto2-2.4.10 (for Linux)
(po co to wsystko nie mam pojęcia ale zainstalowałem najlepiej jak umiałem wszystko, czy dobrze - nie wiem. I czytam dalej.)

Kod: Zaznacz cały

Linux

mkdir build
cd build
cmake -DCMAKE_BUILD_TYPE=Release ..
make

Kod: Zaznacz cały

Po wpisaniu przed ostaniej komendy w terminalu wyskakuje mi:
CMake Error: The source directory "/home/peter" does not appear to contain CMakeLists.txt.
Specify --help for usage, or press the help button on the CMake GUI.
No i nie wiem co dalej. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w instalacji tego programu, może też ktoś może wyjaśnić mi po co są te programy wymagane? Dzięki z góry!

//bear7: Wyniki poleceń i komunikaty umieszczaj pomiędzy znacznikami CODE. Tytuł wątku poprawiony na zgodny z regulaminem forum - proponuję zapoznać się z zasadami panującymi na forum.
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Eos Camera Movie Recorder - Eos 450d Problem z instalacją.

Post autor: salvadhor »

Za parę chwil paczka zbuduje się w moim PPA - dodasz sobie tylko repozytorium do systemu i tyle. BTW - jakie masz Ubuntu?

Dodanie PPA do systemu (najszybciej w terminalu):

Kod: Zaznacz cały

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
I potem już tylko zainstalowanie programu.
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości