Nagrywanie muzyki z radia w programie VLC

Grafika, film, dźwięk.
Awatar użytkownika
batee
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: Inna
Kontakt:

Nagrywanie muzyki z radia w programie VLC

Post autor: batee »

W program VLC możemy muzykę z radia nagrywać,zapisywać lub strumieniować. Nagrywanie jest wygodniejsze bo możemy to zrobić czerwonym guzikiem, który mam na dole na pasku sterowania po wybraniu kontroli zaawansowanych. Tylko że nie wiem jak zmienić bitrate przy nagrywaniu, nie znalazłem takiej opcji w ustawieniach. W funkcji "zapisz" i "strumieniuj" jest możliwość wyboru kodeka i bitrate, a jak to zrobić przy nagrywaniu? Jest tylko czerwony guzik "nagrywaj" i nic po za tym?
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Nagrywanie muzyki z radia w programie VLC

Post autor: Hwiparam »

Muzyka nadawana w radiu internetowym jest już skompresowana z określonym bitrate, nie używam VLC, ale tak zgaduję, że ta funkcja "nagrywaj" zapisuje treść strumienia bezpośrednio na dysk, bez powtórnej kompresji. Mogę z ciekawości zapytać, co konkretnie chcesz osiągnąć? Bo kompresując ponownie strumień z radia online co najwyżej stracisz na jakości dźwięku. Z pustego nawet Salomon nie naleje.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
batee
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: Inna
Kontakt:

Re: Nagrywanie muzyki z radia w programie VLC

Post autor: batee »

Miałem jakąś amnezję czy coś :) gdy pisałem to zapytanie, bo dokładnie wiem że funkcja "nagrywaj" w VLC zapisuje treść strumienia na dysku w takim samym formacie i tym samym bitrate.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Nagrywanie muzyki z radia w programie VLC

Post autor: Hwiparam »

Nie wiem, czy dobrze Cię rozumiem, ale jeśli nie poszukujesz rozwiązania dla konkretnego problemu, to jaką rację bytu ma niniejszy wątek? :)
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości