drukowanie zdjęć

Grafika, film, dźwięk.
fentarem
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2017, 08:18
Wersja Ubuntu: 16.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

drukowanie zdjęć

Post autor: fentarem »

Witam,
Tym razem mam pytanie do fotografów i nie tylko, drukujących zdjęcia w ubuntu.
Otóż po przejściu na ubuntu zainstalowałem wszystkie najbardziej znane programy do obróbki grafiki. Poza GIMP zainstalowałem raw therapy digicam itp.
Ilość opcji jest imponująca i naprawdę przy odrobinie wprawy można wiele zdziałać.
Kłopot się zaczął jak próbowałem drukować zdjęcia. Ciągle margines jeden, ciężko dopasować format itp.
Drukuje w a4 , 13x18 i 10x15. w a4 nie ma problemu i poustawiałem driver drukarki. w 13x18 cieszyłem się że nawet prawie idealnie drukuje poza 1 marginesem na 3 mm. Myślałem, że szybko się uporam z drobnym problemem, a tu marnuje papier foto i nic nie wychodzi. 10x15 tez jest problem z wyborem formatu. Dotychczas drukowałem w digicam. Gnome-photo-printer nie mogę znaleźć dla ubuntu 16.04. a zwykła przeglądarka gnome nie wypełnia dobrze wydruku. Chciałbym się spytać jak radzicie sobie z tym niby banalnym problemem przyjmując fakt że: drukarka spokojnie drukuje foto bez marginesów i wszystko jest odpowiednio ustawione w driverach?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości