Screen mirroring bezprzewodowy

Grafika, film, dźwięk.
lukpio3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2011, 00:08

Screen mirroring bezprzewodowy

Post autor: lukpio3 »

Witajcie,
Wywaliłem w ubiegły weekend ze swojego della, windowsa 10 bo miałem już go serdecznie dość. Do gry wkroczył stary dobry ubuntu jednak mam z nim mały problem. Brakuje mi bardzo jednej rzeczy którą miałem na Windowsie a mianowicie bezprzewodowego udostępniania ekranu. Mam monitor który wspiera tą technologię i z widnowsa zawsze łączyłem się z nim bezprzewodowo, podobna sytuacja z TV, również rzucałem sobie na TV jakiś film i oglądałem bez żadnych kabli. Czy na ubuntu jest w ogóle coś takiego do zrobienia? Przyznam że szukam, szukam i nic nie mogę znaleźć. Zainstalowałem aplikację Kazam ale to chyba nie służy do tego. Nie chodzi mi o gotowe rozwiązania bo do tego jakoś dojdę. Chciałbym Was prosić tylko o naprowadzenie na jakieś narzędzie/aplikację za pomocą której będę mógł to zrobić.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Screen mirroring bezprzewodowy

Post autor: mario_7 »

Jeśli chodzi o WiDi albo Miracast - nie ma dobrego wsparcia niestety. Dawno się w tym temacie nie rozglądałem, więc może jest już lepiej - musisz sam sprawdzić.

Jeśli chodzi o samo DLNA - udostępnianie plików multimedialnych innym urządzeniom, to akurat jest wspierane nieźle. Musisz zainstalować i skonfigurować jakiś serwer DLNA i już.

Jeśli chodzi o udostępnianie pulpitu z użyciem dodatkowego sprzętu - nieźle spisuje się Steam Link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości