Netflix-obraz laguje, dźwięk nie

Grafika, film, dźwięk.
Eido
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2018, 23:15
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Netflix-obraz laguje, dźwięk nie

Post autor: Eido »

Cześć wszystkim. Odkąd zainstalowałem xUbuntu borykam się z problem jak w tytule. Podczas oglądania treści na netflixie średnio raz na 3 minuty zdarza się lag obrazu, spadek płynności obrazu. Dźwięk natomiast pozostaje bez zmian. Po jakiejś godzinie oglądania lagi zdają się ustępować. Podobny objaw zauważyłem na innym odtwarzaczu online, mianowicie cloud video.

1. Próbowałem kombinować z oficjalnymi sterownikami do karty graficznej, jednak to tylko pogorszyło sprawę. Komputer spowalniał w najlepszym przypadku, w najgorszym-system w ogóle się nie uruchamiał.
2. Do tej pory domyślnie używałem firefoxa. Sądząc, że wina lezy po stronie przeglądarki, zainstalowałem chromium. Tutaj niestety netfllix zupełnie nie odtwarza filmów. Poczytałem co nieco, że konieczny jest dodatek widevine, lecz za cholerę nie mogę go zainstalować. Co ciekawe, na starym laptopie, gdzie mam zainstalowaną dystrybucję lubuntu sprzed 3 lat, na domyślnym chromium netflix hula aż miło i to bez kombinowania!

Panowie, Panie. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak sprostać tym lagom? A może to po prostu kwestia sprzętu?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości