pulseaudio w kaffeine= brak dźwięku dolby digital

Grafika, film, dźwięk.
ben92
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 10 lip 2007, 21:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

pulseaudio w kaffeine= brak dźwięku dolby digital

Post autor: ben92 »

Witam wszystkich,
w końcu przełamałem się i zainstalowałem ubuntu 8.04 z gnome, doinstalowałem również KDE, jako że poprzednio miałem kubuntu. Po instalacji pojawił mi się dosyć irytujący problem. Gdy puszczam film z płyty dvd nie mam kodowania dźwięku AC3 (passthrough). W starszej wersji kaffeine w opcjach "parametry xine" można było w zakładce audio ustawić passthrough. Jako, że obecnie system dźwięków oparty jest na pulseaudio, w zakładce w kaffeine nie ma takiej możliwości aby ustawić kodowanie dźwięku na AC3. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i się z nim uporał? Może to nie jest sprawa ustawienia samego kaffeine tylko systemu dźwięku??

Pozdrawiam
Beny
ben92
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 10 lip 2007, 21:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: pulseaudio w kaffeine= brak dźwięku dolby digital

Post autor: ben92 »

problem rozwiązany. W ustawieniach dźwięku - system>preferencje>dźwięk należy ustawić pulseaudio. W Kaffeine pojawi się w zakładce audio okno wyboru ilości głośników, wybieramy passthrough i zapisujemy ustawienia, następnie tworzymy w katalogu domowym plik .asoundrc i wklejamy:

Kod: Zaznacz cały

pcm.pulse {
    type pulse
}

ctl.pulse {
    type pulse
}

# Let's make it the default!

pcm.!default {
    type pulse
}

ctl.!default {
        type pulse
}
Następnie w:
/etc/pulse/daemon.conf zamiast lini

Kod: Zaznacz cały

; default-sample-channels = 2
zamien na

Kod: Zaznacz cały

;  default-sample-channels = 6


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości