[Rozwiązany] Konfiguracja karty graficznej GeForce GTS 450

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
Lindt13
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2017, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

[Rozwiązany] Konfiguracja karty graficznej GeForce GTS 450

Post autor: Lindt13 »

Cześć.
Mam płytę główną ze zintegrowaną kartą graficzną. Chciałbym podłączyć do tej płyty głównej inną kartę. Umieściłem ją w odpowiednim porcie na płycie głównej - na znak prawidłowości podłączenia wentylator karty obraca się po włączeniu komputera. Niestety teraz mam problem jak "przekierować" komputer, aby obraz był wyświetlny za pośrednictwem tej karty, a nie tej wbudowanej w płytę.
Moją wątpliwość budzi też podłączenie monitora - czy powinienem podłączyć go do tej karty GeForce, czy do płyty głównej?
Ta karta to jest dokładnia ta karta.
Dziękuje za udzielone odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2017, 14:54 przez Lindt13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lindt13
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2017, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Konfiguracja karty graficznej GeForce GTS 450

Post autor: Lindt13 »

Na drugi dzień po włożeniu tej karty, komputer po uruchomieniu strasznie szumiał. Problem rozwiązywało ponowne przepiecie przewodu z monitora do tej karty, a nastepnie z powrotem do płyty głównej. Po tej operacji (dodam że komputer miał odłączane zasilanie podczas uruchamiania) pojawiał ekran z czterema pozycjami (w Windowsie 7 też pojawia sie podobny gdy komputer wyłączy sie niepoprawnie). Przypadkowo wybrałem ostatnią pozycje z tej listy (nie pamietam co to było), po czym komputer nagle wyłączył sie i po ponownym włączeniu nie mam w ogóle ekranu - nawet system chyba sie nie uruchamia (np. regulujac głośnosc, uruchamiał sie dzwiek systemowy - teraz go nie słychac). Co sie mogło stac i co mogłem nacisnąc?
Awatar użytkownika
Xue-buntu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 128
Rejestracja: 22 lut 2015, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Konfiguracja karty graficznej GeForce GTS 450

Post autor: Xue-buntu »

Jest szansa, że jak wypniesz kartę, wszystko wróci do normy. Jak nie, może uda się zresetować BIOS przyciskiem na płycie głównej. Z zewnętrznej (tzw. dedykowanej) kart graficznej da się korzystać dopiero po podłączeniu do niej monitora. Na Windowsie powinno to działać od razu, na Linuksie najlepiej podpiąć ten monitor przez dwa kable - do płyty głównej i karty graficznej, a dopiero potem kombinować :)
___________________________
Albo Xfce, albo terminal ;-)
Awatar użytkownika
Lindt13
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2017, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Konfiguracja karty graficznej GeForce GTS 450

Post autor: Lindt13 »

Dopiero zressotowanie BIOSa naprawiło problem. Teraz karta graficzna jest poprawnie wykrywana. Wszystko udało się bez użycia dodatkowych kabli
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości