Instalacja sterowników Nvidia - Ubuntu MATE: brak paska z aplikacjami

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
DarkPrzemi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2013, 19:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Instalacja sterowników Nvidia - Ubuntu MATE: brak paska z aplikacjami

Post autor: DarkPrzemi »

Witam :) . Od pewnego czasu zmagam się z dziwnym problemem który pojawia się po instalacji sterowników Nvidia do mojego GTX 1060 6GB. Otóż po udanej instalacji Ubuntu MATE zabieram się do instalacji sterowników poprzez wbudowane narzędzie, z listy wybieram interesujący mnie sterownik a po instalacji uruchamiam ponownie system i tu się zaczynają schody ponieważ pulpit wita mnie bez panelu, tylko tapeta i ikony. Mogę wykonywać prawy ckick i uruchomić terminal a z niego interesujące mnie programy czy np. dodawać aktywator, lecz nie mogę w żaden sposób przywrócić paska. Próbowałem już różnych sposobów od wujka google jak np. instalowanie źródeł i headers do jądra ale w niczym to nie pomaga. Znalazłem też sposoby na resetowanie ustawień MATE ale również nie pomaga. Znudzony kombinowaniem i 10-tą reinstalacją Ubuntu spróbowałem Xubuntu spodziewając się raczej tego samego, lecz wszystko działa. Doinstalowałem wiec MATE i zdziwiony zobaczyłem pasek (wszystko działa jak należy). Problem tylko w tym że jest dużo roboty już nie wspomnę o tym że po usunięciu pakietów xfce4 nadal zostają mi pojedyncze aplikacje typu "mousepad" usuwanie tego ręcznie jest czasochłonne + dziwne podwójne ikony połączenia sieciowego oraz inne kwiatki po sklejeniu dwóch środowisk graficznych. Pytanie czy jest jakiś sposób albo czy ktoś jest w stanie wykombinować żeby po instalacji Ubuntu MATE mógł spokojnie zainstalować sterowniki? Z góry dzięki za pomoc i przepraszam że tyle tekstu ale wolałem wszystko opisać ;-)


PS: pochodne Ubuntu jak Linux Mint wywalają się już przy starcie przy wczytywaniu nouveau, nie pomaga nomodeset itp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości