[SOLVED] Kubuntu 16.04 - Realtek® ALC887 na płycie GA-F2A88XM-DS2P brak dźwięku

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
kristoferes
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 08 wrz 2006, 13:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

[SOLVED] Kubuntu 16.04 - Realtek® ALC887 na płycie GA-F2A88XM-DS2P brak dźwięku

Post autor: kristoferes »

Witam serdecznie
Nie mam dźwięku w głośnikach. złącze standartowe minijack z tyłu. Sprawdzałem alsamixer niema wyciszonych pozycji za wyjątkiem mic. Wynik alsa-info.sh podaję tutaj http://www.alsa-project.org/db/?f=9ba31 ... 6ff7bd0732 Bardzo proszę o jakąś pomoc, naprowadzenie.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2017, 10:22 przez kristoferes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8596
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kubuntu 16.04 - Realtek® ALC887 na płycie GA-F2A88XM-DS2P brak dźwięku

Post autor: mario_7 »

Być może musisz poprawić ustawienie pinów w karcie dźwiękowej
Poczytaj to: http://voices.canonical.com/david.henni ... hone-jack/
Weź poprawkę że wpis ma swoje lata.
kristoferes
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 08 wrz 2006, 13:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kubuntu 16.04 - Realtek® ALC887 na płycie GA-F2A88XM-DS2P brak dźwięku

Post autor: kristoferes »

Próbowałem zainstalować ten program z ppa:diwic/hda ale niema kandydata do instalacji. Zainstalowałem dkms ale nic nie pomogło.
EDIT 15.08.2017 godz. 10:22
Wygląda na to że przyczyną było wyciszenie dźwięku w ustawieniach systemowych. Co to mogło spowodować nie wiem.
Pogrzebałem w graficznych ustawieniach KDE dot. dźwięku: Start > komputer > ustawienia systemowe, sekcja sprzęt i tam ikonka multimedia. Klikam z lewej na Głośność dźwięku i zakładka urządzenia wyjściowe. Suwak był na szaro ale z lewej jest ikonka głośnika, którą kliknąłem i suwak się aktywował a przy zegarze w pasku dolnym ikonka głośnika przestała być czerwona. próbowałem z poziomu ikonki głośnika przy zegarze to przywrócić, ale nie było takiej możliwości w tym konfiguratorze "Głośność dźwięku - Plazma" a w "Głośność dźwięku - Ustawienia systemowe jest". Ech może ktoś kiedyś pomyśli i zunifikuje te interfejsy żeby odpowiadały sobie posiadaną funkcjonalnością.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości