Strona 1 z 1

[Rozwiązany] Konfiguracja karty graficznej GeForce GTS 450

: 12 sie 2017, 15:36
autor: Lindt13
Cześć.
Mam płytę główną ze zintegrowaną kartą graficzną. Chciałbym podłączyć do tej płyty głównej inną kartę. Umieściłem ją w odpowiednim porcie na płycie głównej - na znak prawidłowości podłączenia wentylator karty obraca się po włączeniu komputera. Niestety teraz mam problem jak "przekierować" komputer, aby obraz był wyświetlny za pośrednictwem tej karty, a nie tej wbudowanej w płytę.
Moją wątpliwość budzi też podłączenie monitora - czy powinienem podłączyć go do tej karty GeForce, czy do płyty głównej?
Ta karta to jest dokładnia ta karta.
Dziękuje za udzielone odpowiedzi.

Re: Konfiguracja karty graficznej GeForce GTS 450

: 14 sie 2017, 10:31
autor: Lindt13
Na drugi dzień po włożeniu tej karty, komputer po uruchomieniu strasznie szumiał. Problem rozwiązywało ponowne przepiecie przewodu z monitora do tej karty, a nastepnie z powrotem do płyty głównej. Po tej operacji (dodam że komputer miał odłączane zasilanie podczas uruchamiania) pojawiał ekran z czterema pozycjami (w Windowsie 7 też pojawia sie podobny gdy komputer wyłączy sie niepoprawnie). Przypadkowo wybrałem ostatnią pozycje z tej listy (nie pamietam co to było), po czym komputer nagle wyłączył sie i po ponownym włączeniu nie mam w ogóle ekranu - nawet system chyba sie nie uruchamia (np. regulujac głośnosc, uruchamiał sie dzwiek systemowy - teraz go nie słychac). Co sie mogło stac i co mogłem nacisnąc?

Re: Konfiguracja karty graficznej GeForce GTS 450

: 15 sie 2017, 17:51
autor: Xue-buntu
Jest szansa, że jak wypniesz kartę, wszystko wróci do normy. Jak nie, może uda się zresetować BIOS przyciskiem na płycie głównej. Z zewnętrznej (tzw. dedykowanej) kart graficznej da się korzystać dopiero po podłączeniu do niej monitora. Na Windowsie powinno to działać od razu, na Linuksie najlepiej podpiąć ten monitor przez dwa kable - do płyty głównej i karty graficznej, a dopiero potem kombinować :)

Re: Konfiguracja karty graficznej GeForce GTS 450

: 17 sie 2017, 14:53
autor: Lindt13
Dopiero zressotowanie BIOSa naprawiło problem. Teraz karta graficzna jest poprawnie wykrywana. Wszystko udało się bez użycia dodatkowych kabli