[AUDIO]Ubuntu nie wykrywa karty dźwiękowej

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Verendal
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2017, 22:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

[AUDIO]Ubuntu nie wykrywa karty dźwiękowej

Post autor: Verendal »

Witam!
Dzisiaj zainstalowałem na swoim laptopie Asus E200Ha Ubuntu 16.04. Wszystko działa jak należy, oprócz karty dźwiękowej (nie mam dźwięku).
W ustawieniach dźwięku nie wyświetla mojej karty dźwiękowej ( jest napisane "Głuche Wyjście").
Próbowałem po wielu poradnikach zaktualizować Alsę do nowszej wersji (po uruchomieniu jej mam wszystkie suwaki na 100, przy wyborze karty dźwiękowej żadnej nie ma),
reinstalować ją ponownie, ale nadal przy komendzie wyświetlenia urządzeń za pomocy komendy w terminalu pokazuje mi się komunikat ( nie znaleziono karty dźwiękowej...).
Proszę Was o wielką pomoc!
Jestem początkującym w systemie Linux więc nie ogarniam za dużo w związku z tym systemem. :???:

Możliwe, że brakuje mi sterownika do karty dźwiękowej (Conexant Audio ) ale nie jestem pewien, ponieważ niby wszystkie sterowniki instalowane są w jądrze.

P.S Przed Ubuntu posiadałem Windowsa 10, wszystko na nim działało, dźwięk był, lecz musiałem zrezygnować, ponieważ miałem mało miejsca wolnego na dysku.

Jakby były potrzebne logi z danych komend to chętnie podeślę w komentarzu.

Dziękuje z góry!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości