Trzaski, buczenie głośników - Ubuntu 16.04

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Arkadio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2018, 10:22
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Trzaski, buczenie głośników - Ubuntu 16.04

Post autor: Arkadio »

Hej,
Postanowiłem przesiąść się z Windowsa na Linuxa, ale dla próby zrobiłem instalacje Ubuntu 16.04 obok Win 10, Wszystko śmiga i jestem zadowolony z nowego środowiska poza jedną rzeczą, która póki co całkowicie je dyskredytuje...
Dźwięk. Problem jest taki, że podczas włączania komputera strzela we mnie seria trzasków z głośników, potem się uspokaja, dopóki nie włączę jakiejkolwiek muzyki... Jak coś jest odtwarzane to grają czysto i bez problemów, ale gdy jakiekolwiek dźwięki przestają być odtwarzane to głośniki zaczynają buczeć po chwili, do czasu aż włączę odtwarzanie jakiegokolwiek dźwięku albo np uruchomię kreatora głośności, wtedy następuje trzask i buczenia nie ma. Warto zaznaczyć, że chodzi o głośniki zewnętrzne, podłączane pod wejście słuchawkowe w laptopie Dell Inspiron 5548, na wbudowanych głośnikach problem nie występuje.
Problem nie występuje na Windowsie więc nie jest to kwestia uszkodzonego wejścia ani głośników.

Próbowałem wyłączyć przechodzenie karty dźwiękowej do stanu oszczędzania energii edytując plik:

Kod: Zaznacz cały

sudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf
Poradnik mówił o edycji wiersza:

Kod: Zaznacz cały

options snd-hda-intel power_save=0 power_save_controller=N
Którego nie miałem, dokleiłem go na końcu pliku. Poza tym zmieniałem plik:

Kod: Zaznacz cały

sudo gedit /usr/lib/pm-utils/power.d/intel-audio-powersave
Gdzie pozycję INTEL_AUDIO_POWERSAVE zmieniłem na false.
Nic z tych rzeczy nie pomogło, właśnie sobie głośniki buczą. Ktoś ma jakąś radę? Chciałbym z Wami i z tym systemem zostać na dłużej ;)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8595
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Trzaski, buczenie głośników - Ubuntu 16.04

Post autor: mario_7 »

A sprawdziłeś tę poradę? https://askubuntu.com/questions/160882/ ... 346_356574 - w alsamixer wyłącz loopback
Arkadio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2018, 10:22
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Trzaski, buczenie głośników - Ubuntu 16.04

Post autor: Arkadio »

Porady nie pomogły, ale z racji tego, że już miałem tak pozmieniane, to żeby próbować na czysto zrobiłem reinstalacje ubuntu... I wszystko działa poprawnie, magia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości