Brother DCP-L2512D - po instalacji sterwoników system nie wykrywa urządzenia - Ubuntu 18.04

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Wlodar
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2018, 21:42
Wersja Ubuntu: 18.04
Architektura: x86_64

Brother DCP-L2512D - po instalacji sterwoników system nie wykrywa urządzenia - Ubuntu 18.04

Post autor: Wlodar »

Witam,

Niedawno kupiłem urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, ksero) Brother DCP-L2512D. Mam dwa komputery z Ubuntu 18.04. Producent stworzył i udostępnił sterowniki do tego urządzenia - można pobrać je ze strony lub przez Synaptica. Na pierwszym komputerze udało mi się bez problemu zainstalować sterowniki - pobrałem ze strony producenta a następnie otworzyłem menedżerem "oprogramowanie ubuntu". System sam wykrył urządzenie i używa zainstalowanych sterowników.
Na drugim komputerze zrobiłem to samo i lipa. Komputer też wykrył urządzenie ale nie widzi sterowników - po wykryciu pojawił się niewielki komunikat, że do tego urządzenia potrzebne są dodatkowe sterowniki - wyszukuje i nie znajduje.
W jaki sposób radzicie instalować to urządzenie?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Brother DCP-L2512D - po instalacji sterwoników system nie wykrywa urządzenia - Ubuntu 18.04

Post autor: mario_7 »

Jaki to dokładnie komunikat i kiedy się wyświetla?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości