czy KYOCERA FS-1041 może pracować z UBUNTU 18.04

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
sol453
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2018, 19:16
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

czy KYOCERA FS-1041 może pracować z UBUNTU 18.04

Post autor: sol453 »

Witam Wszystkich. Proszę o wskazówki oraz pomoc w temacie jak niżej.
Podłączyłem do komputera z UBUNTU 18.04 drukarkę KYOCERA FS-1041. W ustawieniach system rozpoznał ją . Przyjmuje wydruki do kolejki i na tym koniec. Drukarka nie reaguje i nie wyrzuca żadnych błędów. System też milczy. Bufor wydruku po chwili jest pusty jak po prawidłowym wykonaniu polecenia. Przypuszczam że problem jest w sterowniku. Nie mogę znaleźć w sieci sterownika do tej drukarki. Może ktoś z kolegów ma informację o sterowniku do tej drukarki, albo zn inny sposób jak zainstalować fs-1041 w ubuntu 18.04 aby zechciała drukować. Proszę o pomoc . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: czy KYOCERA FS-1041 może pracować z UBUNTU 18.04

Post autor: jacekalex »

Nie widzę na stronie openprinting dokładnie tego modelu, ale mają opis kilku drukarek o podobnych numerach,
może jakaś porada będzie pasować:

https://openprinting.org/printers/manufacturer/Kyocera/

Względnie sprawdź, czy ta drukarka jest zgodna ze standardem HP-PCL, i czy da się drukować wykorzystując sterownik
PCL4 albo PCL5, Cups w Linuxie ma oba w "brzuchu".

Np Kyocera FS-1010 może używać sterownika: hpijs-pcl5e.
https://openprinting.org/printer/Kyocer ... ra-FS-1010

Poza tym jest tam sterownik Postscript-Kyocera , który powinien obrabiać wszystkie laserówki tej firmy.


Na przyszłość radzę kupować drukarki z wsparciem dla druku po sieci, ethernet albo wifi,
z tymi najłatwiej zaprzyjaźnić Linuxa i Androida.
:clap:

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
sol453
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2018, 19:16
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: czy KYOCERA FS-1041 może pracować z UBUNTU 18.04

Post autor: sol453 »

Dziękuje za poświęcony czas i wskazówki. Drukarkę mam z czasów kiedy byłem czynny zawodowo i pracowałem w WINDIWS. Teraz na emeryturze postanowiłem wrócić do linuksa i stąd ten problem. Rutyna. Standard sterownika kyocera fs-1041 to GDI . A o tym nie pomyślałem. Dziękuję za trafną wskazówkę.
Pozdrawiam.

Jestem pierwszy raz na forum i popełniam błędy i chcę się poprawić. Jak mam rozumieć: Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW. Co to jest PW
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: czy KYOCERA FS-1041 może pracować z UBUNTU 18.04

Post autor: Spass »

sol453 pisze: 05 paź 2018, 11:23Jestem pierwszy raz na forum i popełniam błędy i chcę się poprawić. Jak mam rozumieć: Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW. Co to jest PW
Witaj na forum sol453.

PW = Prywatna Wiadomość. Forum umożliwia wysłanie wiadomości bezpośrednio do innego użytkownika (np. poprzez kliknięcie w ikonę "dymka" obok Kontakt po lewej stronie postu). Niektórzy nadużywają tej funkcji prosząc o pomoc w problemie pisząc bezpośrednio do bardziej zaawansowanych użytkowników, zamiast założyć odpowiedni temat na forum.
sudo apt purge snapd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości