Niestandardowy sterownik graficzny do Xbox 360 - xenosfb

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
novik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2018, 11:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: PPC

Niestandardowy sterownik graficzny do Xbox 360 - xenosfb

Post autor: novik »

Witam. To jest mój pierwszy post,
A więc tak. jedyny sprzęt jaki można nazwać komputerem to mój leciwy przerobiony Xbox360, obecnie z ubuntu 10.10( ponieważ tylko na nim oraz na debianie 6 działa sterownik graficzny xenosfb.), odrazu zaznacze że dostęp do internetu mam raz na tydzień na ok. 1 godz. Ostatnio ściągnołem sobie płyty ze źródłami ubuntu 12.10 15.10 i 18.04, obecnie skompilowałem część pakietów z ubuntu 12.10, w tym xserver-xorg-dev, niezbędny aby skompilować sterownik xenosfs pobrany z tej strony https://github.com/Free60Project/xenosfb, niestety przy próbie skompilowania pod xservera z ubuntu 12.10 wyskakują mi błędy i ostrzeżenia uniemożliwiające skompilowanie sterownika, gdyby ktoś był by w stanie pomóc mi i przepisać sterownik dla ubuntu 15.10 albo 18.04 byłbym wdzięczny, wiem tylko że ten sterownik kożysta z xserver-xorg-video-fbdev. naprawdę jest to dla mnie bardzo ważne, a ten xbox to mój jedyny obecnie "komputer" na którym mogę pracować. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Niestandardowy sterownik graficzny do Xbox 360 - xenosfb

Post autor: mario_7 »

Obawiam się, że ten sterownik nie jest rozwijany a jego dostosowanie do dzisiejszych systemów pewnie nie jest proste ani szybkie.
novik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2018, 11:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: PPC

Re: Niestandardowy sterownik graficzny do Xbox 360 - xenosfb

Post autor: novik »

Wiem że sterownik niejest rozwijany, i że dostosowanie go do nowych systemów niejest ani łatwe ani szybkie ale myślalem że może jednak ktoś da mi jakąś wskazówkę jak to zrobić, no nic i tak wielkie dzięki, spróbuje napisać do autora sterownika może on mi pomoże. Jeszcze raz dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości