AMD Ryzen 3 2200G

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
PlebsWindowsowy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2018, 10:27
Architektura: x86_64

AMD Ryzen 3 2200G

Post autor: PlebsWindowsowy »

Dobry wieczór. To mój pierwszy post na waszym forum, więc nie mam zamiaru zbędnie przedłużać. :-)

Planuję złożyć budżetowy komputer "do wszystkiego", którego procesor to Ryzen 3 2200G. Zamiast osobno kupować CPU i GPU, pomyślałem, że lepiej zainwestować w takie małe cudo, którego część "procesorowa" jest kilometry świetlne lepsza od Pentiuma G4560, a "graficzna" niewiele gorsza od GeForce GT 1030. I tutaj pojawia się problem:

Całość jest reklamowana jako zaprojektowana specjalnie dla Windows 10, a składa się, że chciałbym zainstalować Ubuntu 18.10, z najnowszym Linuxowym jądrem. To jak ze wsparciem? Które sterowniki spokojnie obsłużą procka?
Marian235
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2016, 22:59
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: AMD Ryzen 3 2200G

Post autor: Marian235 »

Witam. Z tego co znalazłem w internecie, najnowszy kernel 4.18 powinien obsłużyć ten procesor i grafikę. Trzeba także zaktualizować bios płyty głównej do najnowszego.
Podepnę się pod temat. Ja również składam taki komputer. Mam już procesor i pamięć. Stoję przed wyborem płyty głównej, również z dobrą obsługą przez ubuntu. Szukam budżetowej płyty, najlepiej z 4 gniazdami na RAM. Czy dobra jest do linuxa taka płyta: msi b450m pro-vdh?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 40 gości