Karta DVB-T RTL2832 - Automatyka przełączania TV/SDR

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
maciek84krk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2018, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Karta DVB-T RTL2832 - Automatyka przełączania TV/SDR

Post autor: maciek84krk »

Witam.

Posiadam kartę tv jak w tytule. Karta ta natywnie przez Ubuntu po uruchomieniu systemu jest ładowana jako tuner DVB-T, ze wszystkimi jego modułami jądra i jako tuner tv działa wtedy prawidłowo,
można oglądać telewizję w VLC. Żeby zaś używać tej karty jako odbiornika SDR do słuchania radioamatorów stosuję prostą metodę, czyli mam zrobiony plik blacklist-dvbt.conf o treści "blacklist dvb_usb_rtl28xxu",
i plik ten wrzucam do /etc/modprobe.d po czym reboot i wtedy tuner pracuje bezproblemowo jako SDR. Wraz z modułem dvb_usb_rtl28xxu nie są wtedy ładowane też moduły dvb_core, dvb_usb_v2, r820t, i2c_mux,
rc_core, rtl2832 i rtl2832_sdr. Załadowanie jednak tych modułów ręcznie poprzez modprobe w trakcie pracy komputera nie sprawia jednak że da się oglądać telewizję.

Moje zapytanie czy te moduły jądra wymagają podania w modprobe jakiejś opcji konfiguracyjnej? Pamiętam że w sterowniku bttv trzeba było podać takie opcje (np. modprobe bttv option tuner=26)...
Jeśli tak to gdzie można szukać wykazu takich opcji? Generalnie cel jaki chce osiągnąć to możliwość przełączania trybów TV i SDR bez rebootowania komputera, i planuję to zrobić dwoma skryptami bash
z których jeden ładował by moduły DVB a drugi je wyłączał....

Pozdrawiam

Edit: Zapomniałem dodać że po wyjęciu i włożeniu tunera w trakcie pracy komputera sprawia że zaczyna on działać prawidłowo. Nie wiem tylko właśnie czy wymaga on dodatkowych opcji dla modułów
czy jakichś powiązań międzymodułowych które przy ręcznym ładowaniu modułów się nie tworzą...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości