Wsparcie ubuntu dla Geforce z serii 9 ?

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
kacperpl1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 01 paź 2007, 21:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Wsparcie ubuntu dla Geforce z serii 9 ?

Post autor: kacperpl1 »

wymieniłem 6600GT na 9600GT i dziwo działała na sterach 169. Ściągnąłem sobie sterownik dla serii 9 czyli 173 i tu zaczęła się masakra. Po rzekomym zainstalowaniu sterownika system zachowuje się tak jakbym nie miał odpowiednich modułów własnościowych(restricted-modules) dla nowo zainstalowanego jądra. Czy to oznacza, że będące w repozytoriach restricted-modules nie wspierają jeszcze sterowników dla serii 9? Jak mogę to naprawić?
Fazer
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Wsparcie ubuntu dla Geforce z serii 9 ?

Post autor: Fazer »

Ręczna instalacji sterów ze strony Nvidii jest niestety bardziej skomplikowana. Tutaj masz cały tutorial, co trzeba wykonać, aby to działało: https://help.ubuntu.com/community/NvidiaManual

Sterowniki przygotowane dla Ubuntu ukażą się wkrótce.
wacek1947
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2007, 00:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Wsparcie ubuntu dla Geforce z serii 9 ?

Post autor: wacek1947 »

Najprościej, zainstalować apt-get install envyng-qt. Uruchomić następnie Envyng w narzedziach systemowych i zainstalować najnowszy sterownik Nvidii lub ATI.
kacperpl1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 01 paź 2007, 21:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Wsparcie ubuntu dla Geforce z serii 9 ?

Post autor: kacperpl1 »

wacek - jakbyś wiedział o co chodzi to byś nie napisał tego co napisałeś - envyng nie ma na liście najnowszych sterowników(a może już ma). Przynajmniej nie miała jak napisałem ten temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości