nVidia i FX5200 na 8.04 HH

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Milwan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2008, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

nVidia i FX5200 na 8.04 HH

Post autor: Milwan »

Witam.

Mam problem:wall:..

Parę chwil temu postanowiłem zainstalować najnowsze sterowniki do mojego ubuntu...

Środowisko graficzne wyłączyłem i rozpocząłem instalację. Wszędzie gdzie można było dałem ok bądź YES.
Po instalacji komputer zrestartowałem wszystko elegancko się załadowało (pasek postępu załadował się do końca) po czym wyrzuciło mnie do czarnego ekranu na którym jest wypisany tekst: *XXXXXXXX(/ect/cośtam) [OK]. Obraz ten jakby odświeżał się z 3 razy po czym monitor przeszedł w stan czuwania. Jedynie za pomocą Ctrl+Alt+F1 monitor się pobudził i mogłem korzystać z tego trybu, ale za wiele to nie mogę w nim zwojować...
john_clock
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 214
Rejestracja: 16 lut 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: nVidia i FX5200 na 8.04 HH

Post autor: john_clock »

Powiedz dokładniej jakie te sterowniki instalowałeś.
Po Ctrl+Alt+F1 możesz pracować w trybie tekstowym?
Jeśli tak, to wykonaj

Kod: Zaznacz cały

startx
i napisz tutaj, co się dzieje.
Milwan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2008, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: nVidia i FX5200 na 8.04 HH

Post autor: Milwan »

Tak, mogłem. Próbowałem odytować xorg.conf, ale pojawiał się komunikat:"Can not open display".
Użyłem na wszelki wypadek sudo /etc/init.d/*dm stop komputer nie zareagował odrazu chwile sie pokopał, ale wyświetliło komunikat o wyłączeniu gnome. Spróbowałem zainstalować sterowniki po raz drugi, ale wyświetliło wiadomość, że X jest nie wyłączony i wykopało mnie z powrotem do konsoli.
Używałem jeszcze apt-get install nvidia-glx-new, ale podało, że wszystko jest zaktualizowane.:-?

Miałem bardzo ważną sprawę do załatwienia na dziś przez internet i musiałem zrobić bardzo szybką reinstalkę na [tfu]windowsa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości