[solved]PixelView PlayTV Pro Ultra - konfiguracja

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
raven18
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 122
Rejestracja: 23 lis 2007, 20:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

[solved]PixelView PlayTV Pro Ultra - konfiguracja

Post autor: raven18 »

Karta dokładne ma oznaczenie PixelView PlayTV Pro Ultra PV-TV304P+NICAM.FM.RC na chipsecie Conexant CX2388x. Pod windowsem (2008 ) tuner działa znakomicie, obraz jest świetny, tyle że nie mogę uruchomić dźwięku (dzwiękówka pod win to x-fi, dscaler) i jeszcze jest problem z tym że win właściwe uruchamiam od święta.
Pod ubuntu karty wcale nie wykrywa (polecenie dmesg | grep ...), dopiero jak sam uzupełnię w:

Kod: Zaznacz cały

/etc/modprobe.d
dodając w pliku

Kod: Zaznacz cały

options

Kod: Zaznacz cały

options cx88xx card=27 tuner=38 radio=1
kartę teoretycznie "wykrywa" (próbowałem jeszcze z tunerem 5 i 28 ) tyle że nie mam obrazu (o dzwięku nawet nie mówiąc). Tylko w xawTV wykrywa jeden program, bez różnicy czy karta jest wykrywana bądź nie, i bardzo kiepskiej jakości on jest, tzn kolory są wyblakłe i wszystko jest rozmyte. Próbowałem jeszcze na motv (błędami jakimiś sypie), Me TV (wywala tylko że nie wykrył tunera) Zapping TV (błędy) i TVtime, na którym mi najbardziej zależy, mimo że działa bez zarzutu ale nie wykrywa żadnego programu.
Być może ktoś ma tą kartę bądź wie jak to uruchomić bo ja już nie mam nad tym siły, to już trzeci tuner który próbuję na linuksie odpalić i dalej nic :/

Zapomniałem napisać: system to ubuntu 8.04 64bit, kernel 2.6.24.23

edit:

Dałem w /etc/modprobe.d/aliases

Kod: Zaznacz cały

alias char-major-81-0 cx88xx
options cx88xx card=27 tuner=5 i2c_scan=1 nicam=1
alias char-major-81-0 cx8800
i działa (wszystkie programy), ale tylko w XawTV, jak tylko uruchomię tvtime wszystko się wali i nie dość że nie ma obrazu (brak sygnału) to jeszcze jak z powrotem przełączę na XawTV to tam również nic już nie ma. Daruje sobie tego tvtima ale powstał kolejny problem - dźwięk - jest - a nie powinno go być :craz: . Kabelkiem mam podłączone wyjście z tunera z wejściem na mikrofon w SB Live. W ustawieniach mam mikrofon wyciszony a dźwięk zasuwa cały czas, konkretnie szumi tylko i nie da się tych szumów w jakikolwiek sposób przerwać, dopiero jak uruchomię XawTV, dzwięk leci taki jak powinien, bez żadnych zakłóceń, po wyłączeniu programu do tunera dzwięk dalej leci.

edit:
No i chyba się udało, przynajmniej na razie działa. Poklikałem trochę i znalazłem opcję odpowiedzialną za zmianę mikrofonu (wychodzi że są dwa)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości