Serwer - rozmiar zdalnego pulpitu

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Dimitr2017
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Serwer - rozmiar zdalnego pulpitu

Post autor: Dimitr2017 »

Witam wszystkich jestem nowy

Mam problem z serwerem, Ubuntu 16.04 udostępnione całe dyski zrobione uprawnienia. Dodatkowo dla ułatwienia pracy a przede wszystkim przyśpieszeniu całego procesu ustawiłem ZDALNY PULPIT.
Mam problem, ponieważ serwer stoi na zwykłej stacji roboczej, ma wbudowaną kartę graficzną wyjściem D-sub, podłączając pod zwykły monitor wszystko działa mogę się łączyć przez inny komp nawet w rozdzielczości 1440 (sądziłem że to port VGA i rozdzielczość 640x480 - miłe zaskoczenie).
Wracając do tematu monitor był tylko potrzebny do konfiguracji dysków, po odłączeniu od monitora i wszystkich zbędnych akcesorium pozostał tylko podłączony kabel Lan.
Problem zaczyna się od czarnego ekranu logując się przez zdalny pulpit Remina - VNC - Przesyłanie obrazu ze środowiska graficznego widzę tylko boczny pasek - nie chodzi myszka ani klawiatura, dziwne jest to, że po sieci dostęp do dysków jest wszystko działa (kopiuj wklej itd)
Zapiąłem kartę graficzną pci-e max rożdz 1920x1280 podpiąłem monitor i wszystko działa. Ponownie wszystkie zbędne akcesoria wypiąłem został tylko serwer, łącząc się zdalnym pulpitem zauważyłem, że działa myszka, klawiatura wszystko dało się zrobić, tylko rozdzielczość wydaje mi się 640x480 i nie da się nic przestawić, ponieważ nie widzi monitora ( bo fizycznie nie jest podpięty)
Nie widzę jaka jest rozdzielczość bo system nie widzi monitora, na takiej rozdzielczości nie da się pracować. Otwierając katalog mam go na całym ekranie katastrofa.

Proszę o wskazówki rozwiązania problemu.
Pozdrawiam
Dimitr2017
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Serwer - rozmiar zdalnego pulpitu

Post autor: Dimitr2017 »

Ciężki orzech do zgryzienia napiszę bardziej zrozumiale i skrócie.

Jak zmienić rozdzielczość w komputerze, który podłączony jest tylko do zasilania i kabla sieciowego, żadnego monitora i innych akcesoriów.
Łączę się przez zdalny pulpit. Jaśniej chyba się nie da :)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Serwer - rozmiar zdalnego pulpitu

Post autor: mario_7 »

Może wystarczy skonfigurować serwer VNC? Jakiego serwera VNC używasz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości