LMS daemon - błąd otwarcia dynamicznej biblioteki przez ldopen

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
barcel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2014, 14:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Trn

LMS daemon - błąd otwarcia dynamicznej biblioteki przez ldopen

Post autor: barcel »

Dzień dobry,
zwracam się z problemem dotyczącym uruchomienia LMS ( http://www.lms.org.pl/ https://github.com/lmsgit/lms ) . Bez większych problemów udało mi się zainstalować wszystkie zależności, a po modyfikacji daemon/configure i daemon/acinclude.m4 również skompilować lmsd.

Tu jednak natknąłem się na problem, mianowicie uruchomienie skompilowanej binarki lmsd ( /usr/local/lms/bin/lmsd )skutkuje błędem otwarcia dynamicznej biblioteki (/usr/local/lmsd/lib/lmsd/mysql.so). To co widać na ekranie:

Kod: Zaznacz cały

# /usr/local/lms/bin/lmsd
Unable to load database driver '/usr/local/lmsd/lib/lmsd/mysql.so': (null).
Oraz syslog:

Kod: Zaznacz cały

--- -- --:--:-- -------- lmsd: LMS Daemon started.
--- -- --:--:-- -------- lmsd: Configuration file '/etc/lms/lms.ini' loaded.
--- -- --:--:-- -------- lmsd: Unable to load database driver '/usr/local/lmsd/lib/lmsd/mysql.so': /usr/local/lmsd/lib/lmsd/mysql.so: undefined symbol: str_save
Z tego co udało mi się ustalić to str_save jest funkcją używaną w pliku daemon/dbdrivers/mysql/mysql.c, a zadeklarowaną w daemon/util.h ( dołączanym po przez #include "../../util.h" ).

Odnośnie systemu:

Kod: Zaznacz cały

# lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description:    Ubuntu 14.04 LTS
Release:        14.04
Codename:       trusty
# uname -a
Linux -------- 3.13.0-24-generic #46-Ubuntu SMP Thu Apr 10 19:11:08 UTC 2014 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
Moje pytanie brzmi: co jest nie tak i jak to poprawić, aby program normalnie funkcjonował?

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Ostatnio zmieniony 30 maja 2014, 01:00 przez barcel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: LMS daemon i problem z ldopen

Post autor: igotit4free »

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.

Zanim ponownie wpiszesz w tytule tematu słowo PROBLEM zapoznaj się z REGULAMINEM
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.


... czyli zmień "problem z ldopen" na komunikat błędu albo jego opis własnymi słowami.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości