Konfiguracja Apache2 i dostęp z zewnątrz

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
kpietrek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 52
Rejestracja: 16 cze 2011, 08:20
Płeć: Mężczyzna

Konfiguracja Apache2 i dostęp z zewnątrz

Post autor: kpietrek »

Witam

Nie wiem jak to ruszyć. Mam zainstalowany apache2, mysql, phpmyadmin na maszynie lokalnej. Po localhost mi chodzi ok. Początkowo nie widziałem stron z innego komputera tej sieci ale był zamknięty port 80. Po otwarciu portu już strona jest widoczna wewnątrz sieci. Teraz chciałbym pójść dalej i spowodować by ta strona była widoczna z zewnątrz. Na routerze mam zrobione przekierowanie portów.

Wydaje mi się, że może być przyblokowany dostęp w konfiguracji apache2 lub może firewall gdzieś jeszcze trzyma?? Jestem w tym temacie laikiem stąd prośba do Was o pomoc i w miarę możliwości poprowadzenie mnie za rękę by to uruchomić jak należy.

Podobny problem jest z SSH po LAN wszystko ok a na zewnątrz już nie :-(
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Konfiguracja Apache2 i dostęp z zewnątrz

Post autor: enedil »

Szczerzem najłatwiej - https://ngrok.io
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Adek124
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 05 sty 2017, 10:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Konfiguracja Apache2 i dostęp z zewnątrz

Post autor: Adek124 »

Mam identyczny problem jak kpietrek. Stronki lokalnie się otwierają, z zewnątrz nie... Kółeczko po wklepaniu zewnętrznego adresu czy to domenowego przez no-ip czy cyferkowego kręci się długo by stanąć na pustej stronie po dłuższym czasie. Dlaczego uważam, że instalowanie bezpiecznego tunelowania (https://ngrok.io) do localhost jest tworzeniem bytów ponad potrzeby mimo paskudnej obietnicy Przedpiścy? :-) Ano po prostu dlatego, że router Asus przekierowuje mi port 80 i pod windą działa idealnie a pod ubuntu wcale. Czyli to nie jest wina routera czy firewalla jak wielu ludzi o to pytanych pisze. Jestem nowicjuszem mimo zaawansowanego wieku (80...) :-( więc nie mądrząc się zbytnio szukałbym drogi najprostszej czyli czegoś w konfiguracji Apache2. Ale czego...? Dodam, że nie tylko serwer www pod windą działa dobrze dla wizytujących ale także FTP pod adresem domenowym zarówno pod windą jak i linuksem co zresztą tu nie ma znaczenia bo to obsługuje bezpośrednio router z plików na USB.

LAMP zainstalowałem według http://www.ubuntu-pomoc.org/instalacja- ... i-nowszej/

Czy mógłbym prosić o jakąś w miarę łopatologiczną pomoc?
Dzięki...

Pozdrawiam
Adek
Adek124
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 05 sty 2017, 10:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Konfiguracja Apache2 i dostęp z zewnątrz

Post autor: Adek124 »

W poście sprzed kilku godzin pisałem, że mi nie działa z zewnątrz i twierdziłem, że ani firewall ani itd. Otóż pomyliłem się, ja sprawdzałem firewalla TYLKO na routerze a nie zwróciłem uwagi na firewalla w systemie... Wystarczyło tu zajrzeć i odblokować dostęp z zewnątrz i wszystko gra.

Przepraszam za zawracanie głowy. :-)

Pozdrawiam
Adek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości