Klient pocztowy i przeglądarka Firefox/Chromium

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Miecz34
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Klient pocztowy i przeglądarka Firefox/Chromium

Post autor: Miecz34 »

Witam!

1.Chciałbym zapytać, jaką obecnie polecilibyście przeglądarkę internetową Firefox czy Chromium, prosiłbym o krótkie uzasadnienie.

2. Jeżeli chodzi o blokowanie reklam, to wiem o co chodzi. Natomiast moglibyście polecić jakąś alternatywę zamiast wtyczki adobe flash player?

3. Mam kłopot z kontem na skype. Nic się długo nie działo, używałem jednego konta przez lata, aż tu nagle 2 tygodnie temu zawiesili mi konto, nie uzasadniając tego w żaden sposób. Sporo ludzi miało z tym "przeboje". Głównie raczej chodzi o to, żeby wymusić podanie od użytkowników numeru telefonu... Szkoda nawet komentować tego typu praktyki z ich strony. Moje pytanie brzmi, Moglibyście polecić jakiegoś klienta pocztowego (darmowego) coś mało znanego, ale po prostu, żeby działało? Może jakiś zagraniczny klient pocztowy? Chodzi mi o to, żeby mi tego konta na skype nie blokowali! Gdybym założył konto na zagranicznej poczcie elektronicznej i założył ponownie nowe konto na skype, czy mi go nie zawieszą? Tydzień temu założyłem nowe konto na skype, oczywiście podałem adres e-mail na poczcie gmail i to drugie po kilku dniach znów mi zablokowali! Masakra! Nie jestem żadnym przestępcą, nie rozsyłam żadnego spamu a oni wciskają człowiekowi jakiś kit! Proszę, dajcie znać, czy spotkaliście się z podobną sytuacją i jak temu ewentualnie zaradziliście.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Klient pocztowy i przeglądarka Firefox/Chromium

Post autor: jacekalex »

FF i Chromium? Obie, zawsze znajdziesz stronę, która na jednej przeglądarce chodzi dobrze, na innej gorzej.

Flasha w możesz pominąć, w przypadku braku flasha zazwyczaj włącza się video html5.
Jak jakaś strona usiłuje domagać się flasha na siłę, to często wystarczy zmienić UserAgenta na Andoida, zazwyczaj pomaga.

Skype - SOA#1, konto pocztowe mam na Gmailu, Skypa od 10 lat na jednym loginie, wszystko działa.
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Miecz34
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Klient pocztowy i przeglądarka Firefox/Chromium

Post autor: Miecz34 »

Dziękuje za podpowiedź. Tyle z mojej strony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości