Firefox pobiera plik do katalogu /tmp

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
merkaptan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2017, 05:34
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Firefox pobiera plik do katalogu /tmp

Post autor: merkaptan »

Witam.
Mam taki problem z firefox'em.
Mam kilka przydatnych plików (.odt, .ods, pdf itp.) na serwerze sieciowym, i chciałem zrobić sobie stronkę html z linkami do tych plików, żeby szybko się do nich dostać w razie potrzeby (to tak dla naświetlenia sprawy).
Pod Windowsem w ff działa jak należy (dysk jest zmapowany X:), linki na stronie otwierają plik docelowy w odpowiedniej aplikacji, natomiast pod Ubuntu 16.04 ff łączy się z dyskiem sieciowym przez protokół smb://, ale nie otwiera mi pliku docelowego, tylko pobiera jego kopie do katalogu /tmp/mozilla-... i dopiero wyświetla.
Testowałem też taki dostęp na dysku lokalnym w Ubuntu i prawidłowo otwiera plik (ale przez file://).
Zaznaczam, że w menadżerze plików za pomocą protokołu smb otwiera się wszystko prawidłowo.

Podsumowując:
file:///X:/plik_docelowy.ods - Windows (działa prawidłowo)
file:///home/nazwa_urzytkownika/plik_docelowy.ods - Ubuntu (plik na lokalnym komputerze, działa prawidłowo)
smb:///[ip_serwera]/plik_docelowy.ods - Ubuntu (plik na sieciowym dysku, plik jest pobierany do /tmp/mozilla-... i dopiero wyświetlany)

Jeśli ktoś miałby jakąś wiedzę co można zmienić, ustawić i czy w ogóle można to będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Firefox pobiera plik do katalogu /tmp

Post autor: mario_7 »

Może jakiś URL handler jest potrzebny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości