Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
MichalO
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2017, 22:25
Wersja Ubuntu: 15.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Post autor: MichalO »

Witam wszystkich. Na początku zaznaczam że jestem nowy na forum i przepraszam jak piszę nie w tym miejscu ale mam problem z instalacją Zonemionder, więc proszę o pomoc. Chcę zrobić monitoring z kamerami ip, szukałem jaki program do monitoringu i rejestracji i znalazłem "Zoneminder", instaluję ubuntu-15.10-server-i386 i działa.
Instaluję program kierując się tymi wskazówkami z tej strony
https://wiki.zoneminder.com/Ubuntu_Serv ... e_easy_way robię wszystko krok po kroku i nie mogę sobie z tym poradzić nie za bardzo orientuje się jeszcze w Linuxie . Uruchamiam Tasksel aby zainstalować środowisko graficzne np.Gnome i działa po restarcie. Na końcu "instrukcji " jest otwórz w przeglądarce ale nie wiem jak "zielony"muszę się jeszcze więcej nauczyć, aby coś otworzyć t potrzebny adres. Na innym kompie win7 wpisuję ip kamery i mam podgląd. A tu stoję w martwym punkcie.A może potrzeba mi "łopatologicznie " mi to wyjaśnić jak to zrobić krok po kroku.Więc jeszcze raz proszę o pomoc i przepraszam za błędy
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Post autor: mario_7 »

1. Ubuntu 15.10 nie jest już wspierane - zdecydowanie nie warto go instalować. Należy wybrać aktualną wersję - np. 16.04. O ile sprzęt pozwala należy instalować wersję 64-bitową systemu.
2. Repozytorium z paczkami wspomniane w poradniku zawiera paczki dla współczesnych wersji Ubuntu - zatem nowsza wersja Ubuntu nie powinna być problemem.
3. Poradnik jest nieaktualny, jak z resztą całe tamto Wiki. Aktualna dokumentacja: http://zoneminder.readthedocs.io/en/lat ... untu-16-04
MichalO
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2017, 22:25
Wersja Ubuntu: 15.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Post autor: MichalO »

Dziękuję za odpowiedz i poradę. Zaraz siadam i zabieram się do pracy
MichalO
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2017, 22:25
Wersja Ubuntu: 15.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Post autor: MichalO »

I problem " ZoneMinder is not installed properly: php's date.timezone is not set to a valid timezone" jak to naprawic (brak Polskich znakow).Z góry dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Post autor: mario_7 »

Przecież masz w tym poradniku napisane gdzie i jak to ustawić. Oczywiście musisz wybrać naszą strefę czasową, czyli Europe/Warsaw
MichalO
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2017, 22:25
Wersja Ubuntu: 15.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Post autor: MichalO »

Dziękuję za odpowiedz, zgadza się że w ww poradniku jest info na temat strefy czasowej "nano /etc/php/7.0/apache2/php.ini" dwa razy sprawdzałem czy podałem poprawną strefę i jest i "Europe/Warsaw" oraz restartowałem "systemctl reload apache2", nie wiem jak to się stało ale po czwartym razie jak uruchomiłem przeglądarkę zoneminder wystartował i jest ok. Co było powodem błędu nie wiem. Dziękuję za pomoc oraz za kłopot jaki sprawiłem jeszcze raz Dziękuję
Wabi
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 08 sie 2016, 18:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Post autor: Wabi »

Po zainstalowaniu nie pokazuje mi obrazu kamer z url po podaniu nazwy i hasła. Próbuję w wyborze zaznaczyć zdalny, ale nie wiem dlaczego pisze:
Unrecognised content type "application/binary".
Wabi
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 08 sie 2016, 18:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Post autor: Wabi »

Dostałem od producenta rejestratora LC-Security wiadomość w jaki sposób wpisać url rtsp://użytkownik:hasło@adres:554/001, lecz przy ustawieniach ffmpeg jest niebieski ekran i pisze w logach: Capturing at inf fps a czasami Connection timed out ERR Open video took more than 10 seconds. Nie potrafię sobie z tym poradzić. W VLC media player też nic nie idzie. Gdy wpisuję w terminalu sudo systemctl status zoneminder, aby sprawdzić czy system zoneminder działa, to jest wszystko dobrze.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Post autor: mario_7 »

Jeśli chodzi o niebieski obraz - ponoć winna jest nieprawidłowa rozdzielczość: https://forums.zoneminder.com/viewtopic ... 01#p100722
Generalnie poszukaj na tamtym forum - pewnie znajdziesz jakieś podpowiedzi.
Wabi
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 08 sie 2016, 18:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Post autor: Wabi »

Nie wiem jak sprawdzić tą rozdzielczość, bo gdy wpisuję rtsp w VLC, to jest błąd.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Jak zainstalować ZoneMinder na serwerze z Ubuntu?

Post autor: mario_7 »

Ja też nie wiem, to ty masz sprzęt i powinieneś znać jego parametry i konfigurację.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości