Firefox i chromium na xubuntu - problem z facebookiem i paroma innymi stronami.

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Raciatek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2017, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64
Kontakt:

Firefox i chromium na xubuntu - problem z facebookiem i paroma innymi stronami.

Post autor: Raciatek »

Siemka, chciałbym prosić o pomoc bo szczerze mówiąc nie daje sobie rady z jednym zjawiskiem. Kupiłem jakiś czas temu laptopa, leciwa konstrukcja (specyfikacja niżej), więc zainstalowałem na niej xubuntu, wtedy jeszcze to była 14. Wszystko śmigało, nie było problemów więc kiedy została mi zaproponowana aktualizacja do 16, nie widziałem w tym żadnego problemu. Po instalacji zresztą też, do czasu.
Lapek podczas przeglądania internetu działa normalnie, mogę otworzyć kilka, a nawet kilkanaście kart i nie dzieje mu się nic. Problem zaczyna się wtedy kiedy włączę facebooka(ew kilka innych stron, wszystkie to tzw. molochy). Wtedy komputer zaczyna dość szybko zwalniać, po około 2 minutach zmula go tak, że przesunięcie kursora staje się zajęciem na długie zimowe wieczory. I pozostaje tylko reset... Z ciekawych obserwacji fb działa normalnie do 3 kart, potem zaczynają się ww. problemy. Jakieś sugestie? Niestety z fb nie mogę zrezygnować, by się to wiązało z utratą łączności z bracią studencką. Problem występuje na firefoxie i chromium, więc obstawiam że to nie kwestia wyszukiwarki.

Processor 2x Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5470 @ 1.60GHz
Memory 2039MB
Operating System Ubuntu 16.04.3 LTS <- nie czaje dlaczego wpisuje ubnutu skoro to xubuntu, ale ok.
czesioo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Re: Firefox i chromium na xubuntu - problem z facebookiem i paroma innymi stronami.

Post autor: czesioo »

Też miałem problemy z Firefoksem gdy otworzyłem za dużo kart (choć nie tak drastyczne jak Twoje). Problemy ustąpiły gdy nastąpiło automatyczne zainstalowanie FF Quatum 57.0.3. Jakiego Firefoksa masz?
🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
--
Pozdrawiam
czesioo
Raciatek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2017, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Firefox i chromium na xubuntu - problem z facebookiem i paroma innymi stronami.

Post autor: Raciatek »

Moja wersja to 57.0.1 (64 bity). Więc mówisz, że warto by było zaktualizować? W sumie co chwile coś aktualizuje, nie sądziłem, że jestem aż 02 do tyłu :D

Edit: terminal twierdzi, że mam najbardziej aktualną wersje.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Firefox i chromium na xubuntu - problem z facebookiem i paroma innymi stronami.

Post autor: mario_7 »

Jak zużycie RAM? Nie jest czasem tak, że komputer zwalnia, gdy brakuje RAM i zaczyna używać SWAP?
Laos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 505
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Firefox i chromium na xubuntu - problem z facebookiem i paroma innymi stronami.

Post autor: Laos »

Miałem to samo jak miałem na 10 letnim laptopie 2GB, teraz mam 4GB i jest dużo lepiej. Ale jak otworzę, dwie przeglądarki i po kilka kart w każdej i jeszcze chwilę posurfuję to cały ram się wypełnia.
Rada dla Ciebie, otwieraj maksymalnie 2 karty i monitoruj wielkość zajętego RAMu. Jak zbliżasz się do 80% to zamykasz jedną kartę.
Jest jeszcze taki fajny myk na ustawienie jak chętnie komputer podpiera się partycją SWAM. Na starych laptopach z wolnymi HDD jak komp korzysta ze SWAPa wygląda jakby się zwiesił. Zostawisz go w spokoju na 5 minut to się "odwiesza".
Awatar użytkownika
rzutki
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 176
Rejestracja: 04 sie 2008, 22:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Firefox i chromium na xubuntu - problem z facebookiem i paroma innymi stronami.

Post autor: rzutki »

Pracowałem na stacjonarnym z 2004r. RAMu wystarczająco a jednak chodził coraz gorzej. Po wielu poszukiwaniach przyczyny mój wniosek był prosty: stary procek nie daje rady z nawałem flasha. Zainstalowałem flashbocka no i mu się polepszyło.
AMD A8-7650K Radeon R7, 10 Compute Cores 4C+6G 3.30GHz; RAM-8GB; architektura x64 8-)
Grafika AMD Kaveri
Raciatek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2017, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Firefox i chromium na xubuntu - problem z facebookiem i paroma innymi stronami.

Post autor: Raciatek »

Dziękuję za wasze rady :) Zauważyłem jednak, że problem minął po którejś aktualizacji. Co się wydarzyło? Nie mam pojęcia... Na lapku i na stacjonarce mogę teraz otwierać masę kart z FB na czele. Wiem jednak, że FF nie miał aktualizacji.

Pomyślę jednak nad flashblockiem :D Przyda się do przyśpieszenia sprzętu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości