Windows 10 po aktualizacji przestał mi widzieć w otoczeniu sieciowym urządzenia na Linuksie. Resztę widzi.

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
gilban
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 03 lip 2007, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Windows 10 po aktualizacji przestał mi widzieć w otoczeniu sieciowym urządzenia na Linuksie. Resztę widzi.

Post autor: gilban »

Witam.

Do admina - jeżeli temat piszę w złym dziale to proszę o przeniesienie do właściwego.

Mianowicie chodzi o to, że Windows 10 po aktualizacji przestał mi widzieć w otoczeniu sieciowym urządzenia na Linuksie. Resztę widzi - Czyli dwa telewizory, Serwer NAS Zyxela, niby też na Linuxsie, ale widocznie inaczej jest zrobiony, sam router TP-Linka też widzi.

Nie widzi mi dwóch dekoderów satelitarnych VU+ z softem OpenPli oraz nie widzi mi RPI 3 z wgranym LibreELEC (KODI). Czy da się coś z tym zrobić? Wcześniej nie było żadnych problemów - wszystkie katalogi były widoczne.
namok
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1701
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Windows 10 po aktualizacji przestał mi widzieć w otoczeniu sieciowym urządzenia na Linuksie. Resztę widzi.

Post autor: namok »

Skoro aktualizowałeś windows i "coś się popsuło" to pytasz na złym forum.
Awatar użytkownika
gilban
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 03 lip 2007, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Windows 10 po aktualizacji przestał mi widzieć w otoczeniu sieciowym urządzenia na Linuksie. Resztę widzi.

Post autor: gilban »

Wiem, że pytam na złym forum. Na dobrym też pytanie zadałem, jednakże często tu ktoś szybciej poda poprawną wskazówkę niż na forum microsoftowym: https://answers.microsoft.com/pl-pl/ . Tam to jest jakaś masakra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości