Mysz Bluetooth nie działa po restarcie

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
Sami88
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 22 gru 2012, 13:15
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Mysz Bluetooth nie działa po restarcie

Post autor: Sami88 »

Witam, nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem. Zainstalowałem myszkę Della na Ubuntu 14, wszystko zainstalowało się ładnie myszka działała. Ale po restarcie przestałą działać, mimo iż widnieje jako zainstalowana. Po najechaniu symbol bluetooth w prawym górnym rogu na pasku i wysunięciu listy, najeżdżam na "Dell Travel Mouse WM524" wysuwa się kolejna lista i tu jest problem. Połączenie jest wyłączone, nie da się włączyć tego na stałe. Klikam połącz, suwak się ustawia na połączone lecz myszka nie chodzi. A po restarcie suwak jest ustawiony na wyłączony.

Klikam więc ustawienia bluetooth najeżdżam na myszkę i jak widać połączenie nie jest powiązane. Przesuwam suwak aby połączyć, lecz się nie da ciągle wraca do pozycji nie połączone. Gdy przytrzymuję na myszce przycisk aby była wykrywalna do dodania jej to dopiero w tedy myszka zaczyna pracować normalnie i bardzo ładnie działa. Lecz po restarcie znowu proces się powtarza myszka nie działa. Trzeba za każdym razem przytrzymywać myszkę aby była możliwa do dodania. Jest to irytujące, podobny syndrom ma na innej myszce bluetooth. Dodam iż testowałem dwie myszki na Win 7 i tam wszystko ładnie działa. Czy wie ktoś w czym leży problem z tą myszką ? Czy da się ją ustawić aby normalnie uruchamiała się i działała po starcie kompa ? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :|
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Post autor: Hwiparam »

Do skonfigurowania myszki spróbuj użyć bluetoothctl, jak opisane tutaj :
https://wiki.archlinux.org/index.php/Bl ... structions
Ja tak robiłem i mi działa normalnie.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości