Strona 1 z 1

Internet ciągle przerywa - adapter wifi TP-Link TL-WN721N

: 26 gru 2016, 17:01
autor: Alsenas
Dziś zainstalowałem Ubuntu 16.04 LTS (przesiadka z Debiana). Po podpięciu mojego TP-Link'a TL-WN721N Ubuntu podczas instalacji pięknie go wykrył i mogłem połączyś się z siecią wifi. Problem pojawia się podczas korzystania z internetu lub pobierania plików, ponieważ internet ciągle przerywa - nagle pojawia się komunikat o braku połączenia, ewentualnie internet tak zwalnia, że z 17 minut pobierania robi się 10h(szacowany czas oczekiwania). Po wypięciu i wpięciu wszystko znów działa. Jakieś sugestie w jaki sposób to naprawić? Adapter działa bezbłednie na Windows 7, XP, a nawet tym nieszczęsnym Windows 10.

Re: Internet ciągle przerywa - adapter wifi TP-Link TL-WN721N

: 28 gru 2016, 21:36
autor: mario_7
Na wklej.org lub paste.ubuntu.com wrzuć wynik polecenia dmesg i podaj tu link.

Re: Internet ciągle przerywa - adapter wifi TP-Link TL-WN721N

: 13 kwie 2017, 14:06
autor: Kano
Witam. Może ja trochę odgrzeję temat gdyż mam podobny problem. Otóż zainstalowałem na moim laptopie najnowsze Ubuntu 16.04.2 LTS. Podczas instalacji system wykrył sieci bezprzewodowe w tym również moją i bez problemu się z nią połączył. Jednak podczas późniejszego przeglądania internetu zauważyłem, że kontrolka wbudowanej w laptop karty sieciowej wi-fi, która przez większość czasu świeci na niebiesko (to znaczy, że jest włączona), co jakiś czas mruga kilka razy na czerwono. Postanowiłem to zignorować, ponieważ strony internetowe wczytywały się normalnie. Jednak kiedy próbowałem ściągnąć aktualizacje pojawił się komunikat, że system nie może połączyć się z repozytoriami i że trzeba sprawdzić połączenie internetowe. Tak więc to miganie to oznaka jakichś problemów z połączeniem.
Czy wiecie co może być tego przyczyną i jak to rozwiązać?
Wcześniej używałem Windowsa Visty i żadnych problemów z kartą sieciową nie było. Z internetem łączę się przez router. Dostawca internetu to Vectra. Jeśli są potrzebne jeszcze jakieś informacje, żeby zdiagnozować problem, dajcie znać.

Re: Internet ciągle przerywa - adapter wifi TP-Link TL-WN721N

: 21 kwie 2017, 22:04
autor: mario_7
Ta sama karta sieciowa?