Po podłączeniu sieci LAN ginie internet z modemu GSM (USB)

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
SzaŁ
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2017, 21:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Po podłączeniu sieci LAN ginie internet z modemu GSM (USB)

Post autor: SzaŁ »

Ponieważ są to moje pierwsze kroki w linuksie i na forum witam wszystkich.

Do tej pory za pomocą forum jakoś sobie radziłem (czyli 3 dni, instalacja itp ;-) , ale teraz mam problem i nie wiem o co chodzi.
Szukałem po forum podobnego przykładu ale jakoś bez sukcesu.

Sieć wygląda jak na rysunku
Obrazek

Problem w tym, że gdy uruchomię komputer do którego podłączony jest router
(sieć działa : podgląd z kamery jest, drukarka drukuje, na smartfonie i laptopie podgląd z kamery też jest)
i modem USB który po zalogowaniu do sieci wygląda jakby działał (jest w aktywnych połączeniach sieciowych) a internetu brak.

Po kilku próbach włączania, wyłączania itp. wyszło kiedy internet jest a kiedy nie.

Internet działa bez problemu z modemu USB tylko gdy uruchomię od nowa komputer ale z odłączonym kablem od routera.
Kiedy przy działającym internecie podłączę komputer do routera przez jakiś czas wszystko działa ok wydaje mi się,
że do momentu kiedy modem USB nie straci zasięgu sieci GSM potem jak złapie zasięg to internetu już nie ma
nic nie daje rozłączanie sieci przewodem lub rozłączanie i ponowne podłączanie modemu USB w network manager

Co może być przyczyną tego stanu i jak to zrobić żeby funkcjonowało to normalnie tz. żeby internet z modemu nie ginął po podłączeniu sieci.

Przy okazji fajnie by było (nie jest to konieczne) gdyby komputer mógł udostępnić internet z modemu usb do
routera i innych urządzeń, przy windowsie był tylko na komputerze (takie było powiedzmy założenie :lol: ) ale przynajmniej nie ginął.
Załączniki
Schemat Sieci.png
(47.32 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8595
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Po podłączeniu sieci LAN ginie internet z modemu GSM (USB)

Post autor: mario_7 »

W menedżerze sieci powinieneś móc oznaczyć połączenie z routerem jako "tylko do łączenia z tą siecią" czy coś takiego. Wtedy system nie będzie próbował łączyć się z Internetem przez ten router.

Ale... skoro chcesz dzielić połączenie GSM z innymi, to powinieneś ustawić połączenie ethernetowe jako współdzielenie z innymi komputerami.

Być może trzeba będzie przepiąć komputer w routerze do gniazda WAN (bo będzie źródłem Internetu) - chyba że możesz to na routerze skonfigurować inaczej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości