Wi-fi karta pentagram usb brak netu

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
chamien
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2008, 19:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Wi-fi karta pentagram usb brak netu

Post autor: chamien »

Witam, mam taki problem. Mam w domu net tele2 ADSL i ruter comtrend ct-635 firmware c-30. Pecet podłączony kablowo chodzi ok, widzi sieć i bez problemu działa internet p2p itp. Mam też laptopa z xubuntu 8.04. Podłączyłem do niego kartę wi-fi na usb, którą rozpoznał, podłączył i teraz jest tak. Laptop wykrywa sieć bezprzewodową (jest to w tej chwili sieć otwarta) ma dobry sygnał, pobiera IP z rutera i wygląda że jest wszystko ok. Ale po odpaleniu firefoxa nie wchodzi na żadną stronę. jednocześnie pobiera dane z netu do appletu z pogodą lokalną w pasku zadań i jak w terminalu wpiszę ping do rutera to działa ok, do np wp.pl lub era.pl też, ale nie do wszystkich serwerów.
Czy może ktoś ma pomysł gdzie leży problem: w ruterze? w firefox (3 beta 5)?
Będę wdzięczny za podpowiedź
badgerman
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2008, 02:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Wi-fi karta pentagram usb brak netu

Post autor: badgerman »

Nie wiem czy jeszcze potrzebujesz odpowiedzi ale że poszło na Allegro sporo tych routerów, a ma z nimi problem także i Viśta, to niech wisi tu fix dla potomnych:

Wiem już dlaczego Linux i Vista ma problem z tym routerem. Odpowiedź na to pytanie wyszukał mój kumpel. Otóż winą za to jest fakt, że router sypie się na skalowaniu okien (XP ma to zagaszone, natomiast Linux i Vista ma włączone domyślnie). Jak sobie z tym radzić:

Linux:

spod roota komenda:

Kod: Zaznacz cały

echo 0>/proc/sys/net/ipv4/tcp_window_scaling


Vista

spod Administratora:

Kod: Zaznacz cały

netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled
i reboot
broken
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 233
Rejestracja: 23 kwie 2007, 00:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Wi-fi karta pentagram usb brak netu

Post autor: broken »

Problem jest taki.... ze nie masz skonfugurowanego serwera DNS! Po prostu wyczysc i dopisz sobie do pliku /etc/resolv.conf linijke :

nameserver 208.67.222.222
nameserver 208.67.220.220
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości