wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
hiso
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2008, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Post autor: hiso »

pierwszym moim problem jest zainstalowanie wifi na laptopie jak podpisie. drugim jest określenie rodzaju kary jaką posiadam. jak to sprawdzić, w menedżerze urządzeń widać tylko to:
http://img167.imageshack.us/img167/1624 ... isteg1.jpg
Co ciekawe połączenie kablowe działa bez problemu i praktycznie po podłączeniu kabla był już net. Wifi jednak jest cały czas nieaktywne a domyślne ustawienia nic nie dają. Dioda z wifi w ogóle się nie zpala.
Był już u mnie jeden miłośnik ubuntu jednak nie potrafił dać rady z tą kartą i polecił jedynie forum. Jesteście więc moją jedyną nadzieją. Próbuję się nie poddać.
miłośnik ubuntu :) niestety w pracy winda ale pracuje nad tym ;)
Awatar użytkownika
tomekgreen1985
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 21 mar 2008, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Post autor: tomekgreen1985 »

moze lspci i poszukaj na temat instalacji Twojej karty wydaje mi sie ze bylo o tym gdzies na forum
hiso
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2008, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Post autor: hiso »

tomekgreen1985 pisze:moze lspci i poszukaj na temat instalacji Twojej karty wydaje mi sie ze bylo o tym gdzies na forum
czy lspci to jest jakiś rodzaj karty? przejrzałem trochę wątków i nikt tu nie wymienia mojego modelu topka, to jest dosyc rzadki model w Polsce zv6000, sprzedawali go za oceanem. HP niestety nie wspiera zbytnio linuksa bo na ich stronie ze wsparciem nie ma ani słowa o linuksie, tylko winda w różnych wersjach i koniec. Myślałem, że może tu by się trafił jakiś kozak co sobie poradził w tym modeli z wifi. Pomocy!!!!
miłośnik ubuntu :) niestety w pracy winda ale pracuje nad tym ;)
Awatar użytkownika
tomekgreen1985
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 21 mar 2008, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Post autor: tomekgreen1985 »

lspci to wpisaujesz w konsoli pytales tam o nazwe swojej karty to po tym poleceniu powinno Ci wyswietlić nazwe karty.a tak wogule to w koncu która TY karte chcesz uruchomić bo sie juz pogubilem. i jak ta karta jest wpieta do komputera ??
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Post autor: k2cl »

Generalnie - na systemach linuksowych da się teraz uruchomić większość kart wifi - nawet tych mniej popularnych :) W najgorszym przypadku trzeba skorzystać z ndiswrappera, który używa sterowników windowsowych.
Tak jak pisał przedmówca, podaj wynik polecenia lspci w terminalu (albo jeszcze lepiej "lspci | grep Network", będzie tego mniej)... windowsowe narzędzia do informowania o sprzęcie może i są fajne, ale czasem podają dość ubogie informacje, poza tym w końcu chcesz zainstalować to wifi pod linuksem, a nie pod systemem MS...
broken
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 233
Rejestracja: 23 kwie 2007, 00:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Post autor: broken »

Z przykroscia musze sie niezgodzic z k2cl - Linux posiada niewielka ilosc sterownikow do kart radiowych, co do kart sieciowych to sprawa juz jest lepsza. Przynajmniej najpopularniejsze uklady sieciowe Realtek 8139 i odmiany Intela czy VIA dzialaja idealnie. O tyle z kartami radiowymi jest wieczny problem bo ciezko jest nawet dowiedziec sie na bazie jakiego ukladu dana karta pracuje. Sensownie pracuja tylko :

- atheros (mad_wifi, ath5k)
- intel pro wireless 2100
- orinoco (orinoco_cs)
- prism (prism)

W swoim fachu mialem doczynienia z conajmniej 50-tka róznych kart na bazie roznych chipsetów. Najlepiej sprawdzaly sie atherosy (popularne tanie TP-Linki maja wlasnie ten uklad) oraz poniekad wszystko na bazie ralinka 2400 i 2500 (Sparklan, NDC, "kanciaki', Tonze, MSI, Edimax) Oczywiscie mialem jeszcze kilka ciekawym konstrukcji na bazie Intela - szczegolnie zintegrowane jednostki na kartach mPCI wydaja sie byc calkiem dobre pod Linuxa - sytuacja na pewno z czasem sie zmienila. Pod Linuxem (i nie tylko) jak ognia nalezy sie wystrzegac sieciowek radiowych ze zlaczem USB - nie udalo mi sie ani jednej zainstalowac - jedyne ktore poniekad dzialaja to rt67 (ralink) oraz ZyDAS - nie dzialaja wszystkie karty na bazie Atherosa na USB, wszystkie ATMEL'e, Realteki. Na PCI jak ognia omijajcie karty AMD Alchemy, Realtek 8185 (choc ponac sa cudotworcy). Prism GT, Marvell (jakikolwiek), Admtek (!), Inprocomm. Ponac RTL8180 juz po wielu latach rozwijania sterownikow dziala dobrze - pod warunkiem ze radio na karcie nie jest firmy MAX.
hiso
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2008, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Post autor: hiso »

Oczywiście że chcę zainstalować moją kartę pod linuksem ale korzystam w windowsa bo mam legalną kopię która działa z siecią ;) dobra koledzy dzięki radę odnośnie odganięcia karty
linuks wyświetlił mi taką kartę: Broadcom Corporation BCM4306 802.11b/g
miłośnik ubuntu :) niestety w pracy winda ale pracuje nad tym ;)
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Post autor: k2cl »

broken pisze:Z przykroscia musze sie niezgodzic z k2cl - Linux posiada niewielka ilosc sterownikow do kart radiowych, co do kart sieciowych to sprawa juz jest lepsza. Przynajmniej najpopularniejsze uklady sieciowe Realtek 8139 i odmiany Intela czy VIA dzialaja idealnie. O tyle z kartami radiowymi jest wieczny problem bo ciezko jest nawet dowiedziec sie na bazie jakiego ukladu dana karta pracuje {...}
No to będziemy się niezgadzać z wzajemnością :w00t:
Bawiłem się w instalowanie wifi na kilku różnych maszynach z różnymi kartami wifi i zabawa prędzej lub później zawsze kończyła się sukcesem. Czasem na sterownikach natywnych, czasem przez ndiswrappera, ale koniec końców wifi zawsze udawało się uzdatnić :)
Co do problemu z ustalaniem, na jakim układzie karta pracuje - jakoś nie spotkałem sytuacji, kiedy lspci nie było w stanie ustalić rodzaju zainstalowanej karty. Na temat wifi w kluczu usb nie mogę się wypowiadać - nie instalowałem.

@ hiso
Zajrzyj TUTAJ - to wygląda na gotowe rozwiązanie problemu. Jeśli nie zadziała, pisz :)
hiso
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2008, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Post autor: hiso »

no niestety po wpisaniu poleconej komendy wyświetlił się napis:
nie udało się znaleźć pakietu bcm43xx-firmware
czyli nie rozumiem, skąd wziąć ten pakiet?
miłośnik ubuntu :) niestety w pracy winda ale pracuje nad tym ;)
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Post autor: k2cl »

hiso pisze:...czyli nie rozumiem, skąd wziąć ten pakiet?
Na przykład STĄD. Możesz ściągnąć paczkę i zainstalować ją manualnie, ewentualnie - dodać odpowiedni wpis do listy repozytoriów, wtedy będziesz mógł ją zainstalować przez Synaptica.
hiso
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2008, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: wifi nie działa, połaczenie kablowe działa - hp pavilion zv6007us

Post autor: hiso »

Jak ściągnąć tą paczkę i zainstalować ją manualnie?

Dodałem wpis do listy repozytoriów, niestety w Synapticu nie potrafię się odnaleźć, co tam wybrać i co kliknąć. Polecenie sudo get-apt install bcm43xx-firmware wciąż nie działa

EDIT:
Uwaga!!! Sukces !!! W końcu z Waszą pomocą udało się zainstalować tą kartę wifi :D o ile dobrze pamiętam to zrobiłem to tak:
1) dodałem wskazane wpisy w repozytorium
2) restart
3) menedżer sterowników własnościowych - tam była widoczna już moja karta i dałem włącz :)
Efekt jest taki, że lampka z wifi się świeci, i widzę jakąś sieć. Należy przypuszczać że jak dojadę do domu to bede mógł się też podłączyć do swojej sieci :)
nasuwa mi się jednak teraz pytanie: czy mój prowajder przepuści mnie przez filtrowanie IP? czy bedę musiał do niego dzwonić bo coś tam się pozmienia i mimo podłączenia do mojego punktu nie bede miał dostępu do netu?
ps. na pewno teraz kilka osób namówię na linuksa :D
miłośnik ubuntu :) niestety w pracy winda ale pracuje nad tym ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości