Ubuntu gryzie się z LiveBox'em

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
pzduniak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2008, 16:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

[SOLVED] Ubuntu gryzie się z LiveBox'em

Post autor: pzduniak »

Dobra... A więc witam was ^^ Mam ubuntu oraz liveboxa. Mniej więcej opiszę co się dzieje:

1) Inny komputer z windą łączy się do LiveBoxa - otrzymuje adres IP 192.168.1.10
2) Ja łączę się z LiveBoxem - otrzymuję adres IP 192.168.1.10. :shock: Wyrzuca mnie z internetu
3) Wpisuję sudo dhclient eth1 - otrzymuję prawa do adresu IP
4) Laptop z windą nie może się połączyć z netem :shock:

A więc - co zrobić, aby ubuntu się nie gryzło z laptopem z windozą?
KoksPower
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2008, 18:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Ubuntu gryzie się z LiveBox'em

Post autor: KoksPower »

Nie wiem w czym tkwi problem.. u mnie jest livebox i 3 kompy się z nim łączą w tym jeden z ubuntu laptop z windą i 3 komp też z windą i wszystko dziala... może problem nie tkwi w systemie tylko w konfiguracji liveboxa?
pzduniak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2008, 16:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Ubuntu gryzie się z LiveBox'em

Post autor: pzduniak »

Oczywiście wina LiveBox'a. Wingroza nie jest taka "inteligentna" jak Ubuntu :P Podmieniły się adresy IP ^^ A wingroza odświeża ip co ileś uruchomień
Sly76
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2008, 08:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

Odp: Ubuntu gryzie się z LiveBox'em

Post autor: Sly76 »

pzduniak pisze:Dobra... A więc witam was ^^ Mam ubuntu oraz liveboxa. Mniej więcej opiszę co się dzieje:

1) Inny komputer z windą łączy się do LiveBoxa - otrzymuje adres IP 192.168.1.10
2) Ja łączę się z LiveBoxem - otrzymuję adres IP 192.168.1.10. :shock: Wyrzuca mnie z internetu
3) Wpisuję sudo dhclient eth1 - otrzymuję prawa do adresu IP
4) Laptop z windą nie może się połączyć z netem :shock:

A więc - co zrobić, aby ubuntu się nie gryzło z laptopem z windozą?


Witam, ja tak samo mam liveboxa i zrobione mam tak:
- stacjonarny z xp ma ustawione na stałe 192.168.1.10 robisz to w panel sterowania, połączenia sieciowe, właściwości, protokoły IP/TCP i ustawiasz (jak się nie myle z kolejnością)
- laptop ubuntu 8.04 ma ustawione na stałe 192.168.1.11, a tutaj albo network manager albo wicd lub inny program do zarządzania siecią i robisz to samo tylko inne ip dajesz (końcówka inna) i masz po problemie, jak coś to moge dokładniej napisać ale powinneś zakumać to. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ZbyszekAni
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2007, 14:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Ubuntu gryzie się z LiveBox'em

Post autor: ZbyszekAni »

Chciałbym podłączyć neostradę przez livebox'a wspópracującego z załączonym w zestawie wifi usb. Nie bardzo wiem jak to zrobić. Inny komputer z Win XP działa przez kabel Ethernet podłączony do livebox'a. Czy ktoś mógłby mi napisać jak uruchomić internet przez wifi?
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu gryzie się z LiveBox'em

Post autor: figa »

To akurat jest proste bo do paluszka usb wifi od liveboxa TP nie potrzeba w Ubuntu sterownika doinstalowywać bo działa od razu.
Myślę że wystarczy w System/administracja/sieć gdzie jak włączysz do usb wifi to pojawi ci się dodatkowa opcja - połaczenie bezprzewodowe.
Odblokuj możliwość edycji wpisując hasło wybierz połączenie bezprzewodowe, konfiguracja .
Zafajkuj połaczenie aktywne i wpisz essid który dostałeś / jest na pudełku liveboxa / wybierz klucz WEP szesnastkowo i wpisz ten klucz / też masz na pudełku / w miejsce hasło sieciowe zwracając uwagę na wielkość liter - wpisywać bez spacji .
Następnie wybierz Konfiguracja automatyczna dhcp . Na tym koniec zapisz ustawienia.
Chyba trzeba zrobić restart i powinno działać. Przynajmniej u mnie tak działa na drugim komputerze. Pierwszy jest jak u ciebie połaczony kabelkiem.
I to nie prawda co piszą w instrukcji do liveboxa że działa z linuxem tylko przez ethernet - kablowo.
:)
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości