Asus B451 brak internetu

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
piotreck37
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Asus B451 brak internetu

Post autor: piotreck37 »

Witam.
Jestem nowym uzytkownikiem Linuxa i mam kilka problemow... Posiadam laptopa Asus B451 i kiedy instaluje Linux Mint czy Ubuntu to nie mam ani ethernetu ani wifi. Czy jest jakis sposob zebym mogl naprawic ten problem? Jak przywrocic wifi na Linuxie? Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Xue-buntu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 128
Rejestracja: 22 lut 2015, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Asus B451 brak internetu

Post autor: Xue-buntu »

Jeśli w menedżerze sieci nie ma opcji połączenia do zaznaczenia, to wpisz w terminalu

Kod: Zaznacz cały

sudo rfkill unblock all
. Jeśli karta WiFi jest obsługiwana, opcja powinna się pojawić. Jeśli miałeś wcześniej Windowsa, być może karta sieciowa jest zablokowana z jego poziomu, a z tym Linux nie zawsze sobie radzi (jeśli opcja się nie pojawi, być może będziesz musiał na chwilę zainstalować Windowsa i włączyć w nim WiFi). Co do Ethernetu, to po podłączeniu przewodu w menedżerze powinna być opcja "auto ethernet", co w większości przypadków samo skonfiguruje połączenie. Z tego, co jest na stronie producenta w sterownikach, laptop ma podzespoły, które dobrze działają na Linuksie.
___________________________
Albo Xfce, albo terminal ;-)
piotreck37
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Asus B451 brak internetu

Post autor: piotreck37 »

Niestety nie dziala ani ethernet ani wifi. Mam karte wifi Intel 7260 a kiedy podlacze kabel sa jakies strzaleczki u gory ekranu ale nie mam internetu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości