Mail-notification nie odtwarza dźwieku na HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
auroxik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 15 lis 2008, 01:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Mail-notification nie odtwarza dźwieku na HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC

Post autor: auroxik »

Na laptopie HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC zainstalowałem Lubuntu 17.04 LXDE.
Zawiadomienie pocztowe (mail-notification) nie odtwarza dźwięku, czyli dźwiękiem nie informuje o nadejściu maila.

Dane o laptopie:
BIOS:
Date - 08/25/2011
Vendor - Hewlett-Packard (http://www.hp.com)
Version - F.46
Processor - 2x Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6600 @ 2.20GHz
Memory - 4011MB (493MB used)
Resolution - 1366x768 pixels
OpenGL Renderer - Gallium 0.4 on AMD RV710 (DRM 2.49.0 / 4.10.0-30-generic, LLVM 4.0.0)
X11 Vendor - The X.Org Foundation
Audio Adapter - HDA-Intel - HDA Intel
Audio Adapter - HDA-Intel - HDA ATI HDMI

W laptopie jest karta dźwiękowa RV710/730 HDMI Audio [Radeon HD 4000 series] (dv6-1190en). Niestety nie znalazłem drivera do tej karty, więc przez system została ona wyłączona i dźwięk jest przekazywany przez Audio Adapter - HDA-Intel - HDA Intel, Audio Adapter - HDA-Intel - HDA ATI HDMI.

Dźwięk w systemie jest; odtwarzane są filmy, muzyka itp.

Jedyny problem to mail-notification, który nie odtwarza pliku new-mail.wav lub poptray_newmail_lo.wav (ten plik dźwiękowy pochodzi z programu PopTray z Windows). Plik new-mail.wav instaluje się wraz z programem Zawiadomienie pocztowe. Obydwa pliki dźwiękowe znajdują się w: /usr/share/mail-notification/.

Proszę o pomoc, jak skłonić Zawiadowienie pocztowe (mail-notification) do odtwarzania dźwięku (new-mail.wav lub poptray_newmail_lo.wav) przy nadejściu nowego maila.

Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Mail-notification nie odtwarza dźwieku na HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC

Post autor: mario_7 »

W jaki sposób używasz tego mail-notification ?
auroxik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 15 lis 2008, 01:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Mail-notification nie odtwarza dźwieku na HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC

Post autor: auroxik »

Zawiadomienie pocztowe (mail-notification) został zainstalowany za pośrednictwem Synaptica. Program uruchamia się wraz z systemem, sprawdza pocztę na Onecie i powinien dźwiękowo informować: "You have new mail". Tego nie robi tylko wyświetla liczbę maili, które są do odbioru poprzez Thunderbirda.
Sprawa z mail-notification jest już nieaktualna. Zainstalowałem Cairo-Dock i on mnie informuje o nowych mailach.
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Chociaż nadal zastanawiam się, dlaczego ten sam plik dźwiękowy "poptray_newmail-lo.wav" nie był odtwarzany przez mail-notification, a jest odtwarzany poprzez Cairo-Dock.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości