Trzeci monitor, lenovo x230

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
majgot
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 31
Rejestracja: 27 gru 2009, 09:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Trzeci monitor, lenovo x230

Post autor: majgot »

Witam, już od dłuższego czasu męczę się by podpiąć trzeci monitor do komputeraz ale nie działa to poprawnie. Mam Lenovo x230 oraz stację dokującą, mam monitor samsung 22" oraz kupiłem stary monitor NEC 15". Chciałbym by wszystkie monitory były jednocześnie aktywne, Monitor 15" podpinam pod przejściówkę VGA -> Mini Display Port i podpinam pod laptop. 22" Samsung podpinam pod stację dokującą przejściówką VGA -> Display Port. Stacja dokująca to Ultrabase 3 series 0A86464. Działa to dobrze jeśli samsung 22" zmniejsza rozdzielczość z natywnej Full HD na mniejszą (1200), wtedy chodzą wszystkie monitory jednocześnie. Wyczytałem że potrzebna jest aktywna przejściówka do Display Port. Kupiłem zatem aktywną przejściówkę DVI -> Display Porta i podłączam przez Display Port, ale wtedy to już dzieją się dziwne rzeczy, monitor przy małej rozdzielczości wyświetla obraz, który miga i jest pokrzywiony. Przy Full HD mam czarny Ekran. Jednak system ładnie mi wykrywa monitory bez problemu. Już właściwie się poddałem bo sam nie dam rady tego zrobić, jakby ktoś umiał pomów to prosiłbym o jakieś rady. Mój system to Linux Mint 18.2 XFCE.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Trzeci monitor, lenovo x230

Post autor: mario_7 »

Problem jest dopiero wtedy, gdy podpinasz drugi zewnętrzny monitor? Z dwoma nie ma problemów?

Jaką masz kartę graficzną i jakie sterowniki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości