HP 6475b zgodność z Linuxem

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Mike99
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2018, 22:34
Wersja Ubuntu: 16.04

HP 6475b zgodność z Linuxem

Post autor: Mike99 »

Witam szanownych użytkowników forum,
zastanawiam się nad zakupem HP ProBooka 6475b i zrobiłem pewne rozeznanie nad jego współpracą z Linuxem. Czytałem stronę https://www.linlap.com/hp_probook_6475b i mam watpliwosci czy jego grafika ( AMD Radeon HD 7520G zintegrowana ) nie będzie wymagała jakiś działań ze sterownikiem by działa. Przyznam że jestem zielony w kwestii instalacji sterowników, więc chciałbym zapytać co sądzicie na temat zgodnosci z Ubuntu i czy ewentualne problemy będą dosyć łatwe w rozwiązaniu ?
czesioo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Re: HP 6475b zgodność z Linuxem

Post autor: czesioo »

Użytkuję polizingowego notebooka kupionego pod warunkiem zainstalowania na nim Ubuntu za psie pieniądze. Służy mi już kilka lat. Jest to Lenovo Think Pad. Kup z jak najdłuższą gwaracją, a nawet zapłać za jej przedłużenie. Ja dopłaciłem za drugi rok.
Sprawdź to łacze
https://duckduckgo.com/?q=polizingowy+n ... cal&ia=web
🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
--
Pozdrawiam
czesioo
Awatar użytkownika
salemus
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 234
Rejestracja: 22 paź 2008, 16:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: HP 6475b zgodność z Linuxem

Post autor: salemus »

Podlinkowany przez Ciebie artykuł ma już swoje lata i może być nieaktualny. Według strony producenta i tego wątku karta z nowym Ubuntu oraz aktualnymi sterownikami działa bez zarzutów. Sterowniki w ubuntu instaluje się bardzo łatwo przez aplikację Oprogramowania & Aktualizacje w zakładce dodatkowe sterowniki, lub po prostu pobierając sterownik z strony producenta.

Dodam tylko, że jeśli chodzi o laptopy to z Linuksem najlepiej działają ThinkPady oraz Dell'e, dlatego jeśli HP, nad którym się zastanawiasz nie jest w jakiejś super cenie to polecam rozejrzeć się za alternatywami ;-)
Mike99
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2018, 22:34
Wersja Ubuntu: 16.04

Re: HP 6475b zgodność z Linuxem

Post autor: Mike99 »

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Generalnie myślę nad czymś z prockiem AMD sprzed 2013/2014 roku, a w polizingowych to widziałem tylko Intela ( niezbyt podoba mi się ich Intel Management Engine ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości