Nowa wersja Ubuntu i błędy z bumblebee/nvidia prime

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
mac833
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2018, 09:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Nowa wersja Ubuntu i błędy z bumblebee/nvidia prime

Post autor: mac833 »

Witam.
Od kilku miesięcy z przerwami staram się zrobić bumblebee, lub prime na laptopie z kartą nvidia gt325m. (Asus n61jv)
Wcześniej posiadałem Kubuntu w wersji 17.04, gdzie nie było najmniejszego problemu w działaniu bumble. Postanowiłem zainstalować wersję 18.04 i tutaj zaczęły się problemy.
Skorzystałem nawet z kilku innych dystrybucji. m.in Manjaro, tutaj bumble otwierał nvidie, ale nic nie działalo na karcie intela. KDE neon,Mint, a teraz staram się to zrobić na Xubuntu 18.04. Instalacja na każdym z tych systemów przebiega pomyślnie (Wersja sterownika nvidia-340, ostatnia wersja dla mojej karty GT325M). Jednak przy próbie użycia karty intel dostaje taki błąd.

Kod: Zaznacz cały

X Error of failed request:  BadValue (integer parameter out of range for operation)
  Major opcode of failed request:  154 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  3 (X_GLXCreateContext)
  Value in failed request:  0x0
  Serial number of failed request:  23
  Current serial number in output stream:  24

Kod: Zaznacz cały

Przy nvidia
[ 1209.766366] [ERROR]The Bumblebee daemon has not been started yet or the socket path /var/run/bumblebee.socket was incorrect.
[ 1209.766401] [ERROR]Could not connect to bumblebee daemon - is it running?
Skorzystałem już z wielu instrukcji, nawet okazało się, że nvidia zmieniła miejsce instalacji sterownika, ale zmiana w configu bumblebee, /etc/bumblebee/bumblebee.conf nic nie daje. Analogiczny problem jest przy użyciu PRIME, działa wtedy tylko i wyłącznie nvidia, nawet jeśli wybiorę intela, to wtedy wyskakuje błąd taki jak wyżej przy intelu.
Zwracam się z prośbą o pomoc. Przepraszam za błędy, jeśli jakieś się znajdą, mam angielską wersję systemu i każde zdanie podkreślone, możliwe, iż czegoś nie wyłapałem :)

Asus n61jv
Intel core i3
GTX325M
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości