[SOLVED]setxkbmap pl - polskie znaki na klawiaturze Bluetooth

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

[SOLVED]setxkbmap pl - polskie znaki na klawiaturze Bluetooth

Post autor: Hwiparam »

Posiadam tanią klawiaturę BT (Omega OKB003B, jeśli to ma znaczenie), którą połączyłem z blaszakiem poprzez adapter na USB.
Problem jest tego rodzaju, że mimo wpisanego do autostartu polecenia 'setxkbmap pl' na tej klawiaturze nie mogę po uruchomieniu systemu wprowadzać polskich znaków. Na zwykłej klawiaturze USB polskie znaki wchodzą, a na tej nie. Najśmieszniejsze jest to, że to samo polecenie 'setxkbmap pl' wydane np. w terminalu sprawia, że na klawiaturze Bluetooth już mogę wprowadzać polskie znaki.
Co tu może być nie tak? Dodam, że literówka raczej w grę nie wchodzi, jak pisałem, na zwykłej klawie pod USB mam polskie znaki na srtarcie...

EDIT: W załączniku dmesg, zarówno przed jak i po ręcznym włączeniu polskich znaków nie różni się absolutnie niczym.

EDIT2: Problem wydaje się rozwiązany... Plik /etc/X11/xorg.conf.d/60-keyboard.conf z poniższą zawartością zdaje się załatwiać sprawę:

Kod: Zaznacz cały

Section "InputClass"
        Identifier  "Keyboard0"
        #MatchProduct "AT Translated Set 2 keyboard"
        MatchIsKeyboard "on"
        Option    "XkbRules"  "xorg"
        Option    "XkbModel"  "pc105"
        Option    "XkbLayout" "pl(intl)"
EndSection
(https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=27333)
Załączniki
dmesg.txt
(72.42 KiB) Pobrany 115 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości